“Ziyafet Sofrası” Tiyatro Oyunu

“Ziyafet Sofrası” adlı tiyatro oyunu dijital ortam için hazırlandı. Ziyafet Sofrası oyunu Tiyatro Külliyen tarafından sahnelerde yerini aldı. Dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Kovid-19) nedeniyle tüm sahne oyunları engellenmişti. Korona virüs salgını tedbirleri dahilinde Ziyafet Sofrası oyunu da askıya alınan tiyatro oyunları arasında.

Ziyafet Sofrası Dijital Ortamda Seyredilebilecek

Tiyatro Külliyen tarafından seyircilere sunulan ve beğenilerek izlenen “Ziyafet Sofrası” isimli oyun, herkesi korkutan koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle engellenmesi üzerine artık dijital platformda tiyatro sever için izlenmesi için dijital olarak sunulmaya başlandı. Artık Ziyafet Sofrası oyunu sosyal medya aracılığı ile seyircilerin beğenisine sunulacak.

“Evde kal” çağrısına uyan vatandaşların şimdilerde evlerinde daha fazla zaman geçirdiği bu dönemde, tiyatro izlemeyi sevenler için yeni içerikler üretme çabasında olan Tiyatro Külliyen ekibi, oyunun yeni çekimlerini kendi evlerinden gerçekleştirmeye yönelik projelere başladılar.

Ramazanın Son Haftası İzlenebilecek

Dijital gösterimi için sosyal medya kanalı oluşturan Külliyen ekibi, ramazanın son haftasında oyunun seyirciler buluşturmayı planlıyor. Şimdiye dek 5 farklı ülke sahnelerinde altı sezon boyunca 396 gösterim gerçekleştiren oyun oldukça beğeni aldı. Tek perde halinde oynanan komedi türündeki tiyatro oyununda, Hüdayi Dergahı’na açlığını doyurmak amacıyla gelen iki sarhoşun yaşamaya başladığı dönüşüm, mizah kullanılarak anlatılıyor. Proje direktörlüğü koltuğunda Ayşe Şahinboy Doğan’ın oturduğu oyunda, Osman Doğan, Yunus Emre Obut, İsmail Volkan Ceylan rol üstleniyor.