Zet Zekâ

İnsanoğlu doğduğu andan itibaren öğrenmeye meyilli hatta her şeyi doğrudan ya da gizil öğrenmeyle öğrenir. Bu öğrenme işlemi doğduğu andan itibaren başlar. Bebekler büyükler gibi öğrenme yapamazlar dolayısıyla onlar farklı yöntemlerle öğrenmeyi başarırlar. Zet zekâ tam olarak burada devreye giriyor bebeklikten çocukluğa kadar nasıl öğrenilmesi gerektiğini öğretir. Çocuklar duygularıyla hareket ederler bu yüzden duyuları çok gelişir. Zet’in anlamı zekâ gelişimine uygun oyunlar demektir. Bu sebeple Zet zekâ çocuklarda hem zekâ gelişimini destekler hem de farklı oyunlarla öğrenmeyi geliştirir. Zet zekâ kaliteli ürünlerle zekâ gelişimini destekler. Zet zekâ oyunlarında çocukların zekâlarını ön planda tutularak gelişimlerine katkıda bulunur.

Zet Zekâ Oyunları

Bilinen Zet zekâ oyunları şunlardır:
• Rubik oyunu: dikkat geliştirici bir oyundur. Renkli kartların şekillere göre dizilmesiyle oynan bir oyundur.
• puzzle: Parçaların resmin bütünleştirilmesi için birleştirilmesidir.
• Goon oyunu: zekâyı destekleyen strateji oyunudur.
• Smart Robo Tami: Algoritmik düşünme ve kodlama setidir.3 yaş üzeri için uygundur.
• Çek-up: Aile içi etkinlik olarak oynanabilecek ahşap butonlardan oluşan bir oyundur.
• Renk Kat: İki kişi oynanan akıl oyunudur.
Zekâ oyunlarının birkaçı bunlardır daha detaylı çalışma yaparak çocuğunuzun ihtiyacına göre oyunlar bulabilirsiniz. Çocuklar oyunlarla öğrenirler. Çocukların konuştuğu dil oyun dilidir.

Çocuklar Neden Oyunla Öğrenir

Çocuklar yetişkinler gibi dikkat düzeyleri uzun değildir. Bu sebeple söylenen sözleri uzun süre dinleyemezler. Hatta söylediğiniz uzun cümleleri anlayamazlar işte tamda bu sebeple oyun içerisinde çocuklara öğretmek istediğiniz ne varsa onların gelişimlerini destekleyerek öğretebilirsiniz. Çocuklar her oyunda hem eğlenirler hem gelişimlerini desteklerler.
Örneğin resim yaparken kalemleri tutup bir noktayı boyamaya çalışırlar o anda ince motorları gelişir. El göz koordinasyonlarını sağlarlar ve boyalar sayesinde de renkleri öğrenirler. Çevrelerini gözlemler resmederler. Sadece resim yaparken bu kadar gelişim sağlanırken Zet zekâ oyunlarıyla zekâ gelişimine katkıda bulunmaz dokunsal duyguları da gelişir. Renkli oyun kartları, ahşap ürünler çocuk birçok alanda kendini tanır. Çocuklar birçok oyunu dokunarak anlamlandırır. Oyun esnasında ya da herhangi bir durumda çocukların sürekli soru sormasının sebebi budur. Dokunurlar dokundukları yumuşak mı sert mi birçok şeyi deneyimler zekâları ve bedenleri sürekli değişim ve gelişim içindedir.