Yeşilçam Oyuncuları Listesi

Yeşilçam filmleri herkesin çok sevdiği ve dönemine damga vuran filmlerdir. Günümüzde bile hala büyük bir ilgi ile izleniyor. Yeşilçam filmlerinde yer alan oyuncular büyük bir efsaneye imza atmış oyunculardır. Yeşilçam oyuncuları çok başarılı performanslar sergileyerek günümüzde hala çok konuşulan isimler arasında yer alıyorlar.
Yeşilçam filmleri dönemin sıcaklığını insanları ulaştırmayı başaran çok önemli filmlerdir. Son zamanlarda büyük bir ilgiyle izleniyor. Dönemin her anında düzenli olarak televizyon ekranlarında da yayınlanan filmlerdir. Yeşilçam’da yer alan erkek oyunculara jön ismi veriliyor.
Türkiye’de herkes Yeşilçam filmlerinde yer alan kadın ve erkek oyuncuları çok yakından bilirler. Değerlerin hiçbir zaman kaybetmeyen bu filmler hem senaryoları ile hem de oyuncuları ile beğeni kazanmış filmlerdir. Aradan çok uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen büyük bir ilgi ile takip ediliyor olmaları dönemsiz filmler olduğunu açıkça gösteriyor.

Yeşilçam Kadın Oyuncu Listesi

Yeşilçam filmlerinde yer alan kadın oyuncular birbirinden güzel ve birbirinden etkileyici kadınlardır. Hem güzellikleri hem de başarılı oyunculukları ile insanları etkisi altına almayı başaran Yeşilçam kadın oyuncuları pek çok filmde karşımıza çıkıyor. Günümüzde hala çok konuşulan isimlerden oluyorlar. Bazıları hayatını kaybetse de bazıları hala hayatta. Hepsi birbirinden güzel ve başarılı olan Yeşilçam kadınları şu şekildedir. Türkan Şoray, Filiz Akın, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik, Gülşen Bubikoğlu, Esen Püsküllü, Sevda Ferdağ ve Hale Soygazi.

Yeşilçam Erkek Oyuncuları

Yeşilçam erkek oyuncuları jön olarak nitelendirilen son derece yakışıklı ve başarılı oyunculardır. Günümüzde pek çoğu hayata veda etmiş olsa da kimse onları unutmuyor. Aynı zamanda kişilik olarak da çok sevilen insanlar olmuşlardır. Her daim iyinin ve güzelin yanında olan Yeşilçam jönleri pek çok filmde son derece başarılı performanslar sergilediler. İşte o Yeşilçam erkek oyuncuları şu şekildedir.
– Cüneyt Arkın
– Tarık Akan
– Ayhan Işık
– Kemal Sunal
– Kadir İnanır
– Ediz Hun
– Yılmaz Güney
– Hulusi Kentmen
– Kartal Tibet
– Murat Soydan
– Salih Güney
– Fikret Hakan
– Ferdi Tayfur
– Münir Özkul
– Erol Taş
– Göksel Aksoy
– İzzet Güney
– Hüseyin Peyda
– Bulut Aras
– Zeki Alasya
– Şener Şen
– Önder Somer
– Kenan Pars
– Halit Akçatepe