Yerli Komedi Filmleri

Türk sinemasının gülmekten yerlere yatıran ve akıllarda kalacak asla unutulmayacak replikleriyle yerli komedi filmleri 2020  yapımları en başarılı olanıyla vizyona girecek olanları sizler için derledik.

2019 yılı biterken yılbaşında sizi gülmekten kırıp geçirecek ve her bir sahnesiyle gözünüzden gülmekten yaş akıtacak yapımlar yine burada. Sitemizde siz de farklı kriterlerden yararlanarak dilediğiniz sinema filmini anında izleme şansını yakalamış olacaksınız.

Böylelikle her bir yapım tamamen sıra dışı olma özelliğiyle karşımıza çıkan bu sinema filminin gerçekten de son derece fark yaratan özelliği karşımıza çıkıyor.

2019 Yılının Gülmekten Kırıp Geçiren Yerli Filmleri

Türk sineması, sinema tarihinin kendi başına bir ekolüdür, kilometre taşlarıdır. Türk sinemasının klasikleri kadar en yeni yapımları da komedi ve mizah anlayışına yeni bir soluk ve yeni bir renk, yeni bir tat vermesi açısından hiç de yabana atılacak tarafı olmayan yapımlar olarak yerli komedi filmleri ayrıcalığıyla karşımızdaki yerini korumayı sürdürüyor.

Ortada duran tüm bu sıra dışı nitelikleri çerçevesinde değerlendirildiği zaman her açıdan tamamen fark yaratan yapımlar olması anlayışına dayanarak gerçekten de fark yaratmaya devam ediyor.

Türk Komedi Filmlerinin Vizyona Girecek En İyilerini Kaçırmayın

Yılbaşında yine gülmekten kırıp geçirecek yerli replikler karşınızda olacak. Sizler için tamamen sıra dışı repliklerle yılbaşına özel Türk komedi yapımları burada sizi bekliyor. Üstelik 4K görüntü kalitesinden hareketle her anlamda sıra dışı yapım olma özelliğiyle kendini gösteriyor.

yerli-komedi-filmleri

Türk filmlerinin birbirinden komik ve de gülmekten gözlerden yaş akıtacak yapımlarıyla unutulmaz Türk film replikleri tarihine girmeye iddialı yeni filmler yine karşımıza çıkıyor. İşte yer verilen tüm bu özelliklerine dayanarak her anlamda öne çıkmaya devam edeceğini dikkate almak gerekir.

Unutulmayacak Komedi Repliklerine Hazırlanın

Komedi filmlerinde güldürürken düşündürme anlayışı yine hakim. Gerçekten de sıra dışı özellikleriyle karşımızda olan yerli sinema filmimiz arasında en başarılı olanı kuşku yok ki komedi yapım olarak yer almaya devam ediyor. Komedi türündeki söz konusu bu filmler ülkemizin doğal mizah anlayışına ve tabiatına belki de en çok yakışan özelliğiyle yer alması bağlamında değerlendirilecek olunursa Türk komedi filmleri 2019 anlamında her açıdan önde gelen niteliklerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. İşte bu yer verilen özellikler açısından da her halükarda unutulmaz komedi filmi anlayışından hareket edildiği zaman her halükarda fark yaratan sıra dışı yapımları yine karşımıza çıkaran eşsiz yapımlar arasındaki yerini korumaktadır.

Hiçbir şekilde telif hakkı şikayetine maruz kalmadan rahatlıkla seyretme avantajı bulabilme imkanı elde edeceğiniz bütün bu sıra dışı yapımlar netflix ile ayrıcalıklı olarak gerçekten de yer verilecek noktalardan bir diğeri olarak karşımızdaki yerini korumayı sürdürüyor. Bu da her anlamda kaliteden ödün verilmeksizin son derece profesyonellikle hazırlanan eşsiz yapımlardan bir diğeri özelliğiyle kendini göstermektedir.

Gülmeye Doyamayacağınız Filmleri Donmadan İzleyin

Yerli komedi filmleri farklı yüksek çözünürlük seçeneklerinde anında izleme imkanı sizi bekliyor olacak. 480 pikselden 1720 piksel çözünürlük derecesine varıncaya kadar full hd çözünürlük kalitesiyle gülmeye doyamayacağınız yerli komedi yapımlar burada sizi bekliyor. Üstelik birbirinden usta oyuncu kadrosu ve yönetmen kadrosundan oluşan Türk yapımı komedi filmler her daim özel vizyona girecek kırıp geçirecek eşsiz replikleriyle gerçekten de unutulmaz yapımlar arasına girmeye şimdiden aday gösterilmektedir. İşte yer verilen tüm bu kriterler neticesinde değerlendirildiği zaman son derece fark yaratan sinema yapımı olma özelliği bağlamında her halükarda fark yaratan eşsiz nitelikleriyle karşımızdaki yerini korumayı sürdürecektir. Tüm bu ayrıcalıklarıyla yer verildiği zaman Türk sinemasının en çok güldüren yapımlarını blueTV’de de bulacaksınız.

2019 – 2020 sinemasına yine bomba gibi yapımlarla girmeye hazırlanan usta oyuncu ve yönetmenler yine Türk komedi ve mizah anlayışını ortaya koyacak bol güldürü yapımları bir arada sunmaya hazır. Hem salon komedisi (sitcom) hem de klasik komedi anlayışına dayanarak sizin karşınıza çıkmaya hazırlanan bu yapımlarla mutluluk dolu anlar yaşayacaksınız. Ama öte taraftan günümüzün bireysel ve sosyal sorunlarına da her açıdan eğilen yapım olma özelliğiyle değerlendirildiği zaman her anlamda tamamen sıra dışı özelliğiyle karşımıza çıktığını da kesinlikle dikkate almak gerekecektir.

Bir yandan güldürürken diğer yandan da düşündüren bu sıra dışı yapımları seyretme ayrıcalığını bulacağınız sıra dışı yapımlar her anlamda önem teşkil eden nitelikleri bir arada tutarak sıra dışı nitelikleri bağlamında ustaca hazırlanmış yapım olarak yer alır. Bu nitelikleri yönüyle de yer verilirse yerli komedi anlayışı çizgisinde öne çıkan yapımlar olarak karşımızda.

Full HD Kesintisiz Yeni Yerli Komedi

Türk sinemasının unutulmayacak repliklere imza atmayı iddia eden en yeni yerli komedi yapımlarını sitemiz üzerinden ayrıcalıklı olarak anında izleme avantajı yakalayacaksınız. Tek parça halinde ve de full HD görüntü kalitesinde karşınıza çıkan bu sıra dışı yapımları ayrıca dilediğiniz şekilde filtreleme ayrıcalığı da bulunuyor:

  • alfabetik sıralama
  • imdb puanı
  • vizyona giriş tarihi
  • komedi türü (sitcom, klasik, tek kişilik gösteri vs)
  • süresi
  • oyuncu kadrosu

gibi farklı farklı filtreleme seçenekleriyle sizler de aradığınız nitelikteki komedi yerli filmine anında ulaşabilirsiniz. Bu özelliği bağlamında yer verilirse her anlamda sıra dışı yapımları kesintisiz olarak anında herkesten önce sizlerin gerçekten de seyretme imkanı tanıyan özelliğiyle karşımıza çıkarak tamamen fark yaratan önde gelen yapım olarak kendini göstermektedir.

2019 Yılının Vizyona Girecek Yerli Komedi Filmleri

Komedi filmlerimiz bir yandan güldürürken bir yandan da seyircisini güncel olaylar karşısında derin derin düşündürme özelliği de taşıyor. Yer yer geçmiş zamanlarda yaşanan siyasi, ekonomik veya sosyal olaylara da parmak basan yerli komedi anlayışımız 2019 yılının vizyona girecek birbirinden harika yapımına yine beyaz perdede yer açmaya hazırlanıyor. Eğer siz de hazırsanız işte 2019 yılının sonlarında ve 2020 yılında vizyona giren/girecek yeni yerli komedi filmleri…

Recep İvedik 6 (8 Kasım 2019)

23

Togan Gökbakar’ın yönetmenliğini üstlendiği Recep İvedik serisinin altıncısı bu film yine Türk komedi filmlerinin klişe yapımlarından birisi olmaya aday. Sinema filminde Konya yerine Kenya’da kendini bulan Recep’in bu isim karmaşasından nasıl kurtulacağı ve kendine has yöntemlerle Kenya gibi bir yerde nasıl doğayla mücadele etmek zorunda kalacağını seyirciyle buluşturması adına öne çıkmaya hazırlanıyor. Recep, Konya’da düzenlenecek kuru fasulye festivali için davet edilmektedir. Bu daveti, davete icabet sünnettir diyerek geri çevirmeyen Recep İvedik arkadaşı Nurullah’ı da yanına alarak Konya’ya hareket etmek üzere yola çıkar. Oysa anlaştığı seyahat firması Konya değil onu Kenya’ya götürür. Yolculuğun verdiği rehavetin ardından uykuya dalan Recep ve Nurullah kendisini vahşi doğa içerisindeki Kenya’nın birbirine düşman iki kabilesi arasında bulacaktır. Bakalım Recep Kenya’dan Konya’ya gitmeyi başaracak mı?

Karakomik Filmler Emanet (17 Ocak 2020)

(Filmin afişi henüz çıkmadığından eski afiş kullanılmıştır.)

Cem Yılmaz‘ın tek kişilik güldürü anlayışının dışında sinema filmi olmaya aday gösterilen sinema filmi 60 dakikadan oluşan ve içerisinde farklı farklı küçük hikayelerden ibaret konuların bir araya getirildiği yapım olarak karşımıza çıkıyor. Usta komedyenin sinema filminin içeriği hakkında adeta ser verip sır vermemesi de Cem Yılmaz imzası taşıyan bu filmin gerçekten de sıra dışı yapımlar arasında yer alacağını gerçekten de gözler önüne sermesi bakımından öne çıkan yapım özelliği olarak karşımıza çıkıyor.

Hep Yek 4 : Altan Bela Okuma (21 Şubat 2020)

hqdefault

(Filmin afişi henüz çıkmadığından eski afiş kullanılmıştır.)

Senaryosunu Bilal Kalyoncu’nun üstlendiği bu film Altan – Gürkan ikilisinin yine birbirinden trajikomik maceralarına tanıklık etmek isteyenleri beyaz perdeye davet ediyor. Filmde yer verilen olaylar zinciri dikkate alınırsa her anlamda gerçekten de beladan belaya kendini bulan Altan ve Gürkan ikilisinin her fırsatta şanslarının da yaver gitmesiyle birlikte ve de kaçamaktan vazgeçmeyen yapılarının da bilinciyle hareket etmelerini beyaz perdeye taşımayı sürdürüyor. Serinin dördüncü filmi olarak söz konusu bu filmin de Türk komedi yapımları arasında her anlamda en çok güldürecek yapımdan birisi olmaya aday gösterildiği dikkat çeken detaylar.

Kırk Yalan (13 Aralık 2019)

kirk-yalan-in-galasi-39-burda-da-12750306_amp

Türk komedisine kendine has mizah anlayışıyla yeni bir renk katmayı başarmış olan usta oyuncu – yönetmen Hamdi Alkan’ın yeni sinema filmi Kırk Yalan yılbaşına sayılı günler kala izleyiciyle buluşturulacak yapım özelliği taşıyor. Türk klasik komedisinde yeri olan Kırk Yalan Memiş tiplemesi uyarlamasıyla gerçekten de sıra dışı replikleriyle dikkat çekeceğe benzeyen sinema filmi ayrıca Hamdi Alkan’ın siyasi mizah anlayışını da kullanarak günümüzün politik sorunlarına da parmak basacağa benziyor. Sinan Bengier, Timur Acar gibi usta oyunculardan oluşan kadrosuyla Kırk Yalan filmi komedi filmleri arasında kuşku yok ki ses getirecek yerli yapımlar arasındaki yerini korumaya devam ediyor.

Hababam Sınıfı Kıbrıs’ta (3 Nisan 2020)

unnamed

(Filmin afişi henüz çıkmadığından eski içerik kullanılmıştır.)

Sürpriz oyuncu kadrosuyla Rıfat llgaz’ın ölümsüz eseri Hababam Sınıfı romanından uyarlanan sinema filmi elbette klasik Yeşilçam filmimiz kadar komik olamayacaksa da yine de Hababam Sınıfı serisinin devamı niteliği taşıması bakımından mutlaka izlenmeye değer. Henüz oyuncu kadrosu netleştirilmediği için paylaşılmayan bu yeni film Kıbrıs’ta yaz tatili geçirecek Hababam Sınıfı’nın sıra dışı maceralarını konu alacak nitelik taşımaya devam ediyor. İşte yer verilen tüm bu özellikleri açısından değerlendirilirse her anlamda önde gelen sinema yapımlarından birisi olarak karşımızdaki yerini koruyor. Bu da önem teşkil eden hususlar arasında olması bağlamında her açıdan dikkat çeken nokta olarak karşımıza çıkar.

Dijital Esaret (20 Mart 2020)

ezberleri_bozacak_bir_sinema_deneyimi_h151844_f9294

Teknolojinin kötü taraflarına da parmak basan Birol Güven’in Türk toplumunun kendine olan yabancılaşmasını daha önce Mandıra Filozofu serileriyle ele alarak parmak basmasının ardından yine özellikle günümüz gençlerini esareti altına alan sosyal medyadaki tehlikelerin neler olduğu üzerine gerçekten de trajikomik film olma özelliği taşıyor. Sosyal medya bağımlılığına parmak basacak türden trajikomik yapımda internet üzerinden sosyal medya kanallarından suç işledikleri gerekçesiyle hapse atılan bir grup gencin başından geçen trajikomik olaylar ve ardından atıldıkları dijital hapis ortamı bütün ayrıntılarıyla karşımızda yer alıyor. Usta yönetmen Birol Güven ile usta ve emektar oyuncu Rasim Öztekin’i yine bir araya getiren sıra dışı yapım geleneksel komedi anlayışının dışında bir yapım olarak karşımızda.

Feride (24 Ocak 2020)

2014926-183199835

Feride, bir modaevinde tasarımcı ve dikişçi olarak görev alıyor. Ama aynı zamanda her an işinden atılmak tehdidiyle patronu tarafından sürekli kendisine mobbing uygulanıyor. Bu durum artık, Feride’ye tak etti. O şimdi ünlü modacıların peşine düşerek onlarla yarışacak ve kendisini onlar karşısında ispatlayarak ünlü olma hayalleri için çıktığı yolculukta öne çıkmayı amaçlamaktadır. Ali Yorgancıoğlu’nun hem filmin başrol oyunculuğunu hem de senaryosunu yazan Zeynep Çamcı ile birlikte yönettiği sinema filminde ayrıca kendine has karakter oyunculuğuyla dikkat çeken Ersin Korkut yer alıyor.

Soygun Oyunu : Büyük Vurgun (5 Haziran 2020)

unnamed

Ali ve Okan liseyi birlikte bitirmiş ve okul hayatında tam bir kafadar olarak takılmayı başarmış muhteşem ikilidir. Fakat ikisinin de aklında o ortak soru dönüp dönüp dolaşır kendilerini rahatsız eder. Okuldan sonra ne iş yapacağız… İşte tam böyle kara kara düşünürlerken Orhan onlara yardımcı olacağını söyler ve onlara bir çanta verip içerisindeki paralara dokunmadan ulaştırılması gerekecek yerlere sadece ulaştırmalarını ister. Oysa Orhan’ın hiç de istediği gibi gitmeyecektir işler. Çünkü bu ikili bir kere büyük vurgun yapmışlardır. Yönetmenliğini Ali Doğançay’ın üstlendiği komedi türündeki sinema filmi önümüzdeki yaz sinemaseverlerle buluşacak.

Nasipse Olur (28 Şubat 2020)

58485

Günfer, babasının ölmesiyle geçimini pastacılık yaparak sağlamak zorunda kalan bir genç kızdır. Fakat o da tıpkı her genç kızın hayalini kurduğu beyaz gelinlikler içerisinde hayatı boyunca adeta taparcasına seveceği birisiyle hayatını birleştirmek istemektedir. İşte tam bu düşünceler içerisindeyken Gökhan adlı hem yakışıklı hem de zengin yağız delikanlı onun karşısına çıkacaktır. Onu içerisinde bulunduğu bu çıkmazdan çekip çıkaracak ve ona mutluluğun kapılarını açacaktır. Nasipse Olur adlı filmde ayrıca kendine has karakter oyunculuğuyla Türk sinemasının eskimeyen yüzlerinden birisi olmayı başarmış Erdem Baş yine bu filmde karşımıza çıkıyor.

Amacı Olmayan Grup (6 Mart 2020)

amacı-olmayan-grup

Başrol oyunculuğunu Sarp Bozkurt, Ali Barkın ve Naz Çağla Irmak’ın birlikte paylaştığı Amacı Olmayan Grup ait oldukları sosyal çevresiyle sürekli bir çatışma halinde olan Onur ve Sercan’ın içerisinde bulundukları ruh halini beyaz perdeye taşıyor. Bunun yanı sıra yine çevresinin sosyolojik baskısına sürekli bir şekilde maruz kalmalarının nedeni olarak kendilerine ait bir amaçlarının olmadığını belirten grup olarak beyaz perdede karşımıza çıkıyor.

Türk komedi filmlerinin en iyilerinden oluşan bu yapımlar gerçekten de size tamamen sıra dışı dakikalar yaşatma konusunda her anlamda son derece öne çıkan ürünler olma özelliğiyle karşımıza çıkar. Bu özellikleri bağlamında değerlendirilecek olunduğu zaman her halükarda ayrıcalıklı olarak yer alarak Türk komedisinin önde gelen ürünlerinden birisini meydana getirir.

Bu yapımlar hem günümüzün politik sorunlarına parmak basarak siyasileri eleştirirken yozlaşmış kültürün içerisinde bulunduğu kısır döngüye de yine parmak basarak bir yandan güldürürken bir yandan da insanları düşündürmeye sevk etmektedir.

İşte yer verilen tüm bu özellikleri bağlamında değerlendirildiği zaman son derece önde gelen sıra dışı yapımlardan birisi olarak karşımıza çıkmakta .

Her açıdan eşsiz yapım özelliğiyle önemini bir kere daha meydana getiren nokta olarak fark yaratmaya devam etmektedir.

Sinema filminin bütün bu yer verilen nitelikleri çerçevesinde aktarıldığı zaman her halükarda gerçekten de farkını bir kere daha ortaya koyuyor. Eşsiz yapım olma özelliğini meydana getirerek yer aldığı ortada duran hususlar arasındaki yerini koruyacaktır.

Tüm bu yer verilen kriterler neticesinde değerlendirilirse Türk komedisinin vizyona girecek bu sıra dışı yapımları olarak gerçekten de önde gelen ürünler olduğunu kesinlikle dile getirmemiz gerekir.

Bu ortada duran hususlar bağlamında yer verilirse her anlamda yerli komedi anlayışının son derece fark yaratan eşsiz özelliği olarak önde gelen yapımı olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini kesinlikle ortaya koymak gerekecektir.

Bu sıra dışı yapımlardan yola çıkarak unutulmayacak Türk filmi replikleri arasına girecek en yeni film klişelerini de yine en yeni filmlerde yeniden deneyimleme imkanı bizi bekliyor olacaktır. Türk filmleri arasında her anlamda dikkat çeken bütün bu yapımlar öne çıkıyor.