Yeniden Film ve Dizi Çekimlerine Yeniden Başlanması Konusunda Karar Alındı

Dünyayı etkisi altına alan pandemi süresince DSÖ önerileri doğrultusunda ülkeler pek çok tedbir alarak virüsün yayılmasının engellemesinde gayret gösterdi. Bu tedbirleri uygulayan Amerika her alanda olduğu gibi dizi ve film sektöründe de kısıtlamalara gitmişti. Ancak son gelen açıklamalara göre pandemi ölümlerinin devam etmesine rağmen California Valisi film ve dizi çekimlerine yeniden başlanması için gerekli izinleri sağlayacak yönünde

Yapılan Toplantı Sonuç Verdi

Halen California Valisi olarak görev yapan Gavin Newson bu haftadan geçerli olmak üzere California’da dizi ve film prodüksiyonları gerekli tedbirleri almak kaydıyla çekimlere başlayabileceğini ve bu konuda yasal izinlerin verileceğini belirtti.

Bu karar alınmadan önce Vali ve yönetmen Ava DuVernay ve yönetmen Ted Sarandos gibi sektörün tanınan isimleri online bir toplantı gerçekleştirmişler ve sektörün çalışması gerektiğinin zorunluluğu dile getirilmişti.

Yönetmen Ted Sarandos online toplantıda evde oturmak yerine güvenli bir şekilde çalışma hayatına nasıl dönüleceği konusunda çalışmaların yapılması gerektiğine vurgu yapmış ve muhakkak bir çözüm yolunun olduğunu belirtmiş, örnek olarak ta film ve dizi sektörünün pandemi görülen İzlanda, İsveç ve Güney Kore’de devam ettiği bilgilerine yer vermişti.

Yapılan onlıne toplantının dizi ve film sektörünün başlamasına olumlu yönde etki ettiği ve California Valisinin sektörün start almasına izin vermesi sektörde takdir ve sevinçle karşılandı. Alınan izinle güvenli olan bölgelerde dizi ve film çekimleri yapılacak