Yeni Starwars Girişimi Suya Düştü

Lucasfilm, Star Wars prequel serisinden olan Star Wars: The High Republic filminin Ocak 2021 tarihine kadar ertelendiğini duyurdu. Star Wars resmi internet sitesi üzerinden açıklanan bu gecikmenin COVID-19 salgını nedeniyle olduğu bildirildi. Sonuç olarak, yeni star wars girişimi olan 3 High Republic ürünü de asıl çıkış tarihlerinden itibaren ertelendi.

Serinin 3 Filmi De 2021’e Ertelendi

Charles Soule‘un romanı olan Star Wars: The High Republic: Light of The Jedi ve Justina Ireland romanı Star Wars: The High Republic: A Test’in yeni tarihleri belli oldu. İki film için de tarih 5 Ocak 2021 olarak belirlendi. Claudia Gray‘in Star Wars: The High Republic: Into The Dark 2 ise Şubat ayında vizyona girecek. Marvel çizgi romanlarının çıkış tarihlerinin ise daha sonra duyurulacağı açıklandı.

Michael Siglain Gecikmeyi Açık Mektup İle Duyurdu

Lucasfilm’in Yaratıcı Yönetmeni Michael Siglain sevenlerine bir mektup yazarak gecikmeyi bildirdi. Ayrıca mektubunda lansmanın hak ettiği derecede büyük ve destansı olması için çalıştıklarını söyledi. Mektup şu şekildeydi:

“Beklemenin artık kolay olmadığını biliyorum ve biliyorum ilk defa duyurulduğundan bu yana hayranlar bunun için çok heyecanlılar. Bende sizinle birlikte buradayım. Senelerdir bu hikayeyi anlatmayı bekliyordum. Bu konuda fazla bir şey söyleyemem size. Hikayemizin mimarları Claudia Gray, Doniel Jose Older, Justina Ireland, Cavan Scott ve Charles Soule yeni dönem üzerinde çalışmaya hala devam ediyorlar. Vizyon tarihlerinin gelmesi için sabırsızlanıyoruz.