Usta Tiyatrocu Ayşegül Atik Yaşamını Yitirdi

Usta sanatçı ve tiyatro oyuncusu ayşegül atik yaşamını yitirdi. “Bir alışveriş bir fiş” reklamıyla gönüllerde taht kuran usta tiyatrocu, En Son Babalar Duyar dizinde rol aldı. 72 yaşında hayatını kaybeden Atik, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Bodrum’daki evinde kalp krizi geçirdiği öğrenilen Atik’in sabah saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

Ayşegül Atik Kimdir?

1948 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ayşegül Atik’in asıl adı Mürşide Ersoy’dur. 4 kardeşi olan Atik, Ankara TED Kolej’nden başarıyla mezun oldu. Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tiyatro Bölümü’nü bitiren Atik, nostaljik bir kamu spotu olan “Bir alışveriş bir fiş” reklamında eşi Ali Atik’le birlikte rol aldı. Uzun yıllar tiyatro sahnesinde boy gösteren Ayşegül Atik, Ezgiler Ezgisi, Yollar Tükendi, Ceza Kanunu ve Gömü gibi oyunlarda yer aldı.

1978 yılında Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılan Ayşegül Atik, çeşitli topluluklarda da aktif olarak çalıştı. Levent Kırca ve Eski eşi Ali Atik’le birlikte çeşitli skeçlerde oynayan Atik, En Son Babalar Duyar dizisiyle Tv ekranlarının sevilen yüzleri arasında yerini aldı.

Rol Aldığı Projeler

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Yakın Doğu Üniversitesi Oyunculuk Ana Sanat Dalı’nda Öğretim görevlisi olarak çalışan Ayşegül Atik Tatlı Çarşamba, Taşı Toprağı Altın Şehir, Kartallar Yüksek Uçar, Alıştık Artık, Sen de mi Şakir, Kısmetim Otel, Ali Kundilli, Şen Yuva ve Yaşamak Güzel Şey projelerinde rol aldı.