Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Onaylatma Nasıl Yapılır?

Twitter hesap onaylatma işlemini nasıl yapılacağı özellikle geniş takipçi kitlesine sahip kişiler tarafından merak edilmektedir. Twitter hesap onaylatma işlemi ünlüler, siyasiler, futbolcular ve geniş hayran kitlesine sahip kişiler için en sık yapılan işlemdir. Bunun doğru şekilde tamamlanabilmesi için genellikle profesyonel destek alınmaktadır. Onaylı hesaplar mavi tik şeklinde görünmekte olup bunu başarabilmek için öncelikle bazı şartları taşıyor olmak gerekir.

Hesaba ilave edilen mavi tık o hesabın kamuoyunun ilgisini çekebileceğini ve bunun orijinal olduğunun bilinmesini sağlar. Böylece takipçiler hesaba güvenerek paylaşımlarda bulunabileceklerdir. Bu mavi tık ya da mavi rozet hesap sayfasında ismin yanında, yapılan aramalarda ise hesap adının yanında yer almaktadır. Her zaman aynı renkte ve aynı konumda bulunan mavi tık tema rengi ya da profil özelleştirmelerine bağlı değildir.

Twitter Hesap Onaylatma Yapılması

Twitter Hesap Onaylatma işleminin geçerli olabilmesi için Twitter tarafından yapılması gerekir. Bu işaretin bulunmadığı hesaplar onay almamış demektir. Hesaptan onay alınabilmesi için öncelikle bazı şartlar sağlanmalıdır. Bunlar şu şekildedir:

– Hesap görünür olmalıdır. Onay alacak kişiler hatrı sayılır bilinirliğe sahip olmalı, bu yüksek tanınırlıkları ile mavi tık almaya uygun görülmelidir.

– Doğrulanmış telefon numarası olmalı

– E posta adresi doğrulanmış olmalı

– Geçerli bir profil fotoğrafı bulunmalı

– Twitter’da yer alan biyografi bölümü doldurulmuş olmalı

– Doğum tarihi girilmeli

– Atılan tweetler herkese açık olmalı

– Bir web sitesi bulunmalıdır.

Twitter Hesap Onayı

Twitter Hesap Onaylatma işlemi için ilk aşamada basit bir marka çalışması yapmakta yarar vardır. Burada twitter ağı Facebook ve Linkedin gibi diğer platformlar ile ilişkilendirilmeli, profil resmi web sitesine bağlanmalıdır. Profil resmine yüksek kaliteli bir resim koyulmalı ve bu resim kişiyi en iyi şekilde temsil etmelidir. Aynı zamanda firmayla ya da kişiyle doğrudan bağlantısı bulunan bir e posta adresi kullanılmalıdır.

Gerekli koşulları sağlayan kişiler onay almak istediklerinde Twitter verification kısmında yer alan formu doldurmalıdır. Bu işlem tamamlanmadan önce hesabın onaya uygun olup olmadığı kontrol edilebilir.