Temel Reis Animasyon Film Olarak Sevenleri İle Buluşuyor

Büyük küçük herkesin severek izlediği Temel Reis animasyon film olarak sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Özellikle küçük yaştakiler için en sevilen çizgi film karakterlerden olan Temel Reis, ilk defa uzun metrajlı bir animasyon film olarak seyircilerin karşısına çıkacak. Herkesin sabırsızlıkla beklediği film için henüz vizyon tarihi açıklanmadı.

Temel Reis Uzun Metrajlı Film Olacak

Ülkemizde gelmiş geçmiş ekranlarda izlenen en iyi çizgi film karakterleri içinde 20 numarada olan Temel Reis ilk defa uzun metraj animasyon film halinde sunulacak. İlk defa 1929 yılında çizgi romanda yer alarak ünlenen Temel Reis, çizgi film versiyonuyla sayesinde de sevilen Temel Reis animasyon filme uyarlanıyor.

King Features Entertainment adlı şirket, Emmy ödüllü yönetmen Genndy Tartakovsky ile beraber animasyon olarak tasarladıkları Temel Reis filmini seyirci ile buluşturacaklarını resmi olarak açıkladılar. Bu sayede orijinal ismi Popeye olan Temel Reis karakteri animasyon filmine konu olacak.

Ispanak İle Güçlenen Efsane Karakter

Temel Reis, E.C. Segar’ın üreticisi olduğu ıspanak yiyerek güçlenen efsane karakter Temel Reisi konu alan, beğenilerek okunan çizgi romanların ardından kısa filmler şeklinde Paramount Pictures tarafından Popeye animasyon serisi olarak Amerika’da yayınlandı. Seneler sonra yüksek izlenme istatistiğine sahip olan çizgi filmler MGM Stüdyoları bünyesine geçerek yayınlanmaya devam etti. 1980 senesinde Robin Williams ve Shelley Duvall başrolleini üstlendiği başarılı bir yapım olan film versiyonu hayata geçirildi.