blank

Steve McQueen Floyd Fedakarlığı Yaptı

Abone Ol 

Son dönem içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nde acımasızca öldürülen ve dünya genelinde ırkçılığa karşı direnişe sebep olan George Floyd için bir diğer fedakarlık da dünyaca ünlü yönetmen Steve McQueen tarafından geldi. Önümüzdeki yıl izleyiciler ile buluşması planlanan filmi Floyd’a adayan ünlü yönetmen, ”Hep beraber ırkçılığa karşı savaşacağız.” cümlelerini kullandı.

Tepki Gösterdi

Amerika başta olmak üzere dünya üzerinde birçok insanın ırkçılığa karşı protestolara başlamasının asıl neden olarak gösterilen George Floyd’un ölümü sırasında yayınlanan video görüntüleri sebebi ile suçlu tutulan polis teşkilatı, gösterilen tepkiler sırasında protestoculara ağır darbeler ile önlem almıştı. Bunun üzerine ağır bir tepki gösteren Steve McQueen, ”Büyük ağaç onlar ise, biz küçücük bir balta görevindeyiz.” cümlesi ile ırkçılığa karşı siyahiler başta olmak üzere tüm protestocuların yanında olduğunu yaptığı açıklamalar ile belirtti.blank

Siyahilere İthaf Etti

Önümüzdeki yıl çıkması planlanan yeni film projesi hakkında da sorulara yanıt veren Steve McQueen, merak edilenleri yanıtladı. ”Amerika başta olmak üzere Avrupa ve dünyanın her yerinde ırkçılığa maruz kalan siyahilere ithaf edeceğim bir film olacak.” açıklaması ile desteklerini sürdüren ünlü yönetmen, ”Görülen veya görülmeyen, birçok öldürülen siyahi için bir proje olacak.” cümleleri ile açıklamalarını sürdürdü. 2021 yılında izleyiciler ile buluşması beklenen yeni film hakkında sanat basınında hiçbir bilgi yer almazken, Steve McQueen ise film hakkında detay vermekten kaçındı.

The following two tabs change content below.
blank

Hakkı TUTAR

Hakkı Tutar - Yazar, Eğitmen ve Sporcu. Mizah.org'da Sorumlu Editör.
Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir