Spotify Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Spotify Çevrimdışı Nasıl Kullanılır?

Spotify çevrimdışı nasıl kullanılır? Spotify günümüzde çoğu kişinin müzik ve podcast dinlemek için kullandığı bir uygulama haline geldi. Düşük bir ücret karşılığında güncel ya da eski birçok şarkıya ulaşmanızı sağlıyor. Çeşitliliği ve kendinize özel listeler yapabilmeniz için bütün olanakları da bulunduruyor. Eğer Premium üyeyseniz 5 farklı cihazda her cihaz başına 10.000 tane şarkı indirme imkanınız da oluyor.

Spotify Çevrimdışı Nasıl Ayarlanır?

Spotify hem telefonda hem tablette hem de Windows yani bilgisayarda kullanabileceğiniz bir uygulama. Kendi isteğinizle çevrimdışı yapabildiğiniz gibi internetiniz olmadığı zamanlarda da otomatik olarak çevrimdışı konumuna gelmekte. Çünkü şarkı araması yapmak veya indirmek için internete ihtiyacınız var. Kendi isteğinizle çevrimdışı haline getirmeniz için yapmanız gerekenler çok basit.

Telefon ve tablet için; uygulamayı açıp, sağ üst köşede bulunan ayarlar butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfada ki “çal” bölümünün altındaki çevrimdışı moduna basmanız yeterli. Bilgisayar için ise; bilgisayarda bulunan Windows menüsündeki dosyaya tıklayarak orada çıkan çevrimdışı moda basmanız yeterli olacaktır. Fakat çevrimdışı modu aktif hale getirdikten maksimum 29 gün sonra tekrar çevrimiçi olmak zorundasınız.

Çevrimdışı Halinde Neler Yapılabilir

Spotify çevrimdışı kullanımına geçtiğinde sadece indirdiğiniz müzikleri ve podcastleri dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda daha önceden hazırladığınız ve indirdiğiniz listeler arası şarkı değişimi yapabilirsiniz. Eğer kendi isteğinizle yaptıysanız yani internetiniz mevcutsa, indirdiğiniz ve dinlediğiniz şarkıyı ya da podcasti paylaşabilirsiniz. İndirdiğiniz şarkıların canvasları (dinlediğiniz parçanın arkasında dönen kısa görseller) da çalışır.

Çevrimdışı Halinde Neler Yapılamaz

Spotify çevrimdışı kullanımına geçtiğinde, arama bölümünü kullanamazsınız, şarkı ya da podcast indiremezsiniz, indirmediğiniz şarkıları ve podcastleri dinleyemezsiniz.

Çevrimdışı Kullanmanın Avantajları​​​​​​

Uygulama içerisinde Bant genişliği denilen bir bölüm var. Bu bölüm internet bant genişliğiniz hakkında bilgi verir. Müzikleri dinlerken uygulama arabelleği kullanmadan çalmak için cihazınızın internet bant genişliğini kullanır. Çevrimdışı mod ise burada devreye giriyor. Çünkü uygulamayı çevrimdışı kullandığınızda internet bant genişliğinizin kullanılması düşmektedir. Uygulamanın internet bant genişliğini kullanmasını düşürmek istiyorsanız şunları yapmalısınız.

  • Telefonunuzda interneti kullanan diğer bütün uygulamaları kapatın.
  • Uygulamayı çevrimdışı kullanın.
  • Web Player’ı kullanın.