SİZ OLSAYDINIZ NE YAPARDINIZ?

Beklenmedik durumlar ve ani gelişen olaylarda bazen ne tepki vereceğimizi, nasıl bir yol izlememiz gerektiğini bilemeyiz. Fakat alacağımız her karar kişiliğimizin bir yansımasıdır.Aşağıdaki gibi bir olayın içinde kendinizi bulsaydınız nasıl davranırdınız?

Gizli bir görevdesiniz. Kimliğiniz yaptığınız meslek geçmişiniz hatta nereli olduğunuz değiştirilmiş.Farklı bir ülkede yeni kimliğinizle bir yaz kampında eğitmen olarak çalışmaktasınız. Yaptığınız bir hata yüzünden açık verdiniz. Müşterilerden biri gerçekte nereli olduğunuzu anladı ama korkmayın o sizin düşmanınız değil. Çünkü bir gece odanıza gelip sizden olduğunu ve kesinlikle sırrınızı kimseyle paylaşmayacağına dair bir konuşma yaptı.

BU DURUMDA NE YAPARSINIZ?

A-Adamın sözüne güvenirim.

B-Adama güvenmem ama ona zarar vermek çok dikkat çekeceği için sadece gözlem altında tutarım.

C-Görevi iptal etmek için gerekli adımları atarım.

D-Adamı ortadan kaldırıp hiçbir şey olmamış gibi görevime devam ederim.

 

SİZE YAKIN GELEN SEÇENEĞE GÖRE HANGİ YÖNÜNÜZ AĞIR BASIYOR?

A-Eğer bu yolu izlemeye karar verdiyseniz, siz insanlara çabuk güvenen bir yapıya sahipsiniz. Aldığınız risk gerçekten çok büyük. Oluşabilecek riskleri analiz etmek ve harekete geçmek gerektiğini düşünüyor olsanız bile bu sizin için her zaman ikinci seçenek.

B– Kimseye zarar vermediniz ama tehlikenin de farkındasınız. Temkinli ve gözlemci bir yapıya sahipsiniz.Her zaman ikinci bir seçenek olabileceğini, yeni yollar açmak gerektiğini düşünüyorsunuz.Hayatta orta yolu bulan ve uzlaştırıcı olan sizsiniz.

C-Mükemmeliyetçi bir yapıya sahipsiniz. Hata kaldırmayan gemileri kolay yakan ya hep ya hiç mantığında olan bir insansınız. Size göre her şey kusursuz olmalı, olmadığı takdirde tüm emeklerinizi çöpe atabilir ve her şeye sıfırdan başlayabilirsiniz. Ta ki mükemmeli yakalayana kadar.

D-Olması gereken ne ise onu yaparsınız. Görevin tamamlanması tek hedefiniz ise o görev tamamlanmalıdır.Kişisel motivasyonunuz sorumluluğunuzu her koşulda yerine getirmek. Ketum kişiliğiniz ve net kararlar almanız sizin en  önemli özelliğiniz.