Simpsonlar Geleceği Biliyor

Simpsonlar isimli çizgi filmin bazı olayları geriden bilmesi ile ilgili düşüncelere bir tane daha dahil oldu. Çizgi film bu sefer doğal ortamda yaşayan arıların Amerika’nın başına dert açacağının önceden tahmin ettiği bilgisi verildi.

Çizgi filmin konu ile ilgili bölümünde kasabada yaşayanların Dr. Hibbert’ın yanına giderek bir hastalığa çözüm bulmasını istiyorlar. Doktorun tavsiyesi ise, evde yatıp dinlenerek düzelebilecekleri yönünde oluyor. Daha sonra kasaba halkın panik içinde aracın içinde bulunan katil arıları istemeden özgür bırakıyor.

Dizinin Yazarı Güldü Geçti

Bu çekimin gündem olması kahinlik düşüncesini yeniden gündem de tuttu. Bunun üzerine dizinin senaristlerinden Bill Oakley, dizi severlere” Evet, kabul ediyorum, galiba ileriyi öngörebildik” şeklinde açıklama yaparak şaka yaptı.

Covid-19 ‘u Bildiler

Simpson Ailesi’nin 93 yılında ekrana çıkan bölümünde covid-19 pandemisini hatırlatan bir kısım ayrıldığı konuşuluyordu. Konu ile ilgili bölümde Simpsonslara Asya taraflarından bir koli geliyor ve kolinin ambalajının açılması ile bir çeşit salgın yayılmaya başlıyor.

Amerika’nın uzun süreden beri akranlarda olan bu dizisi yaşanan olayları yaşanmadan önce bilmesi diziyi hayranlıkla takip edenler için muhteşem kılıyor. Aynı zamanda Trump’ın ülke başkanı olacağını da tahmin eden dizi bu kez Covid-19’a yakalan ünlü aktör Tom Hanks ile ilgili tahmini ile gündeme geldi. 2007 yılında yayınlanan bir bölümde Tom Hanks bir ürünün tanıtım filminde ekrana çıkıyor. Tanıtım büyük kanyon artık insanlar için rahatlatıcı olmadığı için yerine gelen yeni büyük kanyon tanıtılıyor. Tom Hanks tanıtımda “ Amerika Devleti artık güven vermiyor bu sebepten benim güvenimi şimdilik alın ”diyor.