Sevilerek Anlatılan Düşündürücü Fıkralar

sevilerek-anlatilan-dusundurucu-fikralar

Milletimizin vazgeçilmez komedi kaynağı olan düşündürücü fıkralar düşündükten sonra kahkahalara boğmak için sizleri bekliyor. Okurken eğleneceğin, anlatırken güldüreceğin fıkralar bunlar.

En Çok Sevilen Düşündürücü Fıkralar

1-     Düşündürücü Fıkralar | Kalabalık Aile

Bir hastanenin doğumhane katında oturan üç baba adayı heyecandan ölmek üzeredirler. Sırayla hamile eşler doğuma alınır.  İlk doğumdan sonra hemşire gelip doğumhanede bekleyen kocasına haber vermek için yanına gider ve adama ikiz çocuklarının olduğunu söyler. Adam şaşırıp şansa bak tam da iki kardeş şemsiye fabrikasında çalışıyordum der. İkinci sırada olan kadın da doğum yapar, hemşire kocasına haber vermek için ameliyattan çıkıp yanına gider. İkinci adama üçüz çocuklarınız oldu der. Adam ise üçler ayakkabı diye bir ayakkabıcıda çalıştığını dile getirip bunun bir tesadüf olduğunu söyler. Üçüncü adam da korkarak 82 adlı bir AVM’nin sahibi olduğunu söyleyip oracıkta bayılır.

2-    Düşündürücü Fıkralar|  Zorla Güzellik

İlkokulda öğretmen olan Veysi öğrencilerine en son hangi iyiliği yaptınız diye sorar. Her ağızdan farklı iyilikler çıkar. Hoca söylenilenleri anlayamadığı için sırayla sormaya karar verir. Yunus’a sorar. Yunus bir teyzeyi karşıdan karşıya geçirdiğini söyler. Hoca tebrik edip arkasındaki Gökay’a sorar. Gökay da Yunusla beraber kadına yardım ettiğini söyler. Hoca peki der ve konuşmaya devam eder. Sıra Ali’ ye gelir. Ali’de teyzeye yardım ettiğini söyler. Hoca, öğrencilerin kandırdığını düşünüp onlara “Hepiniz neden bir teyzeye yardım ettiniz?” diye sorar. Yunus cevap verir. “Hocam kadın karşıdan karşıya geçmek istemedi, üçümüzün gücü zar zor yetti, haberiniz var mı?”

3-  Düşündürücü Fıkralar| Trendeki Deliler

Hastaneden toplu olarak kaçmayı başaran 15 deli, duvarları geçerek hastaneden gece vakti uzaklaşırlar. Sabahın erken saatlerinde odalara giren hemşire olayı fark edince soluğu başhekimin yanında alır. Başhekim telaşlanıp nasıl delileri bulacağını düşünür. Aklına bir çözüm gelir ve doktor arkadaşından rica da bulunur. Dışarı çıkıp dolaşmasını, dolaşırken de “çuf çuf” demesini ister. Doktor bunun işe yarayıp yaramayacağını sorgularken kendini dışarda çuf çuf derken bulur. Üç saat sonra hastaneye doktor geri döner ve arkasında 55 kişi vardır.