Sertap Erener Eurovision Gecesini Anlattı

Sertap Erener, 17 yıl önce Eurovision birinciliği aldığı gece yaşadıklarını bir kez daha anlattı. Moda Tasarımcıları Derneği’nin internet üzerinden kendisiyle yaptığı röportajda o gece giydiği elbiseyi tasarlayan Belma Özdemir’in sorularını yanıtladı. O gece hissettiklerini ve bir ara birincilikten ümidini kestiğini de paylaşan sanatçı ne kadar heyecanlı olduğunu bir kez daha vurguladı.

Kuliste Beklerken

Sertab Erener’in röportajda söylediği en ilginç şeyler, Eurovision gecesi nasıl hazırlıksız olduklarına dair. Öyle ki sanatçı ve beraberindeki ekip programdan sonra kendisinin giymesi için hiç bir yedek elbise getirmemiş. Kuliste sıralamayı beklerken bir ara Türkiye’nin puanları gerilemeye başlamış. Bu durum hem kendisini hem de yanındakileri umutsuzluğa düşürmüş. tam umudu kesmişken Belçika’nın verdiği puanla birinciliği alınca basın toplantısı düzenlenmiş. O sırada giyecek bir şeyler arayan sanatçı ar zor bir kıyafet ayarlamış. basın toplantısına giderken çok heyecanlanmış ve elbiseyi ancak giyebilmiş.

Yeniden Oylamada Yine Birinci Geldi

Birincilik haberini aldıkları sırada, kulisi temizlediğini belirten sanatçı bugünlerde 2003 yılındaki şarkılarını internet üzerinden yeniden bir oylamaya sundu. 17 yıl öncesi “Everyway that I can” adlı parçası bu oylamada tekrar en sevilen parça oldu. Sanatçı dört yıl ara verdiği müzik çalışmaları sonrası yeni albümü Ben Yaşarım’ı daha yeni dinleyicilerine sundu. Bu albümün çıkış parçası olan Bu Dünya da yayınlandı.