Seinfield Oyuncusu 87 Yaşında Vefat Etti

Emmy ödüllü dizi seinfield oyuncusu Richard Herd hayatını kaybetti. 90’lı yılların popüler dizisi Seinfield’in yıldız oyuncusu, Richard Herd 87 yaşında hayatını kaybetti. Üç çocuk babası usta aktör, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Los Angeles’te ölen aktörün, ölüm haberini, eşi de doğruladı.

Seinfield’in Efsane Oyuncusuydu

Sitcom dizileri arasında özel bir yeri olan Seinfield, 90’lı yıllarda çok popülerdi. Amerikan yapımı olan dizi, Emmy ödülü sahibiydi. Dizide, üç sezon boyunca, Mr. Wilhelm karakteriyle televizyon için kült bir karakter yaratan usta aktör, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Richard Herd’in ikisi öz biri üvey üç çocuğu vardı.

87 Yaşında Vefat Etti

Seinfield’in sevilen karakterlerinden Mr. Wilhelm’ i canlandıran usta aktör, Richard Herd bir süredir kanser tedavisi görüyordu. 87 yaşındaki aktör, Los Angeles’teki evinde öldü. 40 yıllık hayat arkadaşı Patricia Crowder Herd, ünlü aktörün öldüğünü doğruladı. Unutulmaz sitcom Seinfield, 1989’da başlamış ve 1998’e dek devam etmişti. Richard Herd diziye 1995’te girmiş ve sonuna kadar dizide kalmıştı.

Her ne kadar bu diziyle bilinse de aktör, başka önemli yapımlarda da rol almıştır.

  • The China Syndrome
  • Gleaming The Ice Cube
  • V

Ünlü aktörün 70’li yıllardan itibaren rol aldığı popüler yapımlardır. Buna ek olarak, Star Trek dizisinde üç bölüm rol alan Herd, The OC, ER ve Desperate Housewives gibi çok sayıda dizide de canlandırdığı performanslarla hatırlanıyor.