sarai-kitap-ozeti

Sarai Kitap Özeti – J.A Redmerski

Abone Ol 

2016 Yılında J.A Redmerski tarafından yazılan ve okuyucuyla buluşan Sarai isimli kitap, konusu itibariyle oldukça dikkat çekici. Birçok okuyucu tarafından da beğenilen eser, çıktığı ilk dönemlerde en çok satanlar listesine de girmiştir. Murat Karlıdağ tarafından çevirisi yapılan kitabın dağıtımını ise Ephesus yayınları üstlenmiştir. Dilerseniz Sarai kitap özeti yazımızı gelin birlikte inceleyelim.

Sarai Kitabının Özeti

14 Yaşından beri uyuşturucu baronunun elinde tutsak olarak yaşayan Sarai, bu süre içerisinde hiç bilmediği bir yer de hiç bilmediği bir dili öğrenmek zorunda kalmıştı. Yaşadığı koşullara alışan genç kadın artık baronun elinden kaçmaya çalışmıyordu. Diğer esirlerden çok farklı bir hayat yaşayan genç kadına uyuşturucu baronu aşıktı. Fakat bir gün yaşanan olaydan sonra genç kadın fikrini artık tamamen değiştirmişti. Zira ayağına oldukça ciddi bir fırsat gelmişti.

Amerikalı bir seri katilin konuşmasına tanık olan genç kadın onunla birlikte kaçmayı planlıyordu. Ama ortada ciddi bir sorun vardı. Genç kadının nasıl bir belaya bulaştığı çok geçmeden ortaya çıkacaktı.

Kaçış esnasında kalbinin sesini dinleyen Amerikalı seri katil Victor, Sarai isimli kadına yardım etmeye karar verir. Bir şekilde kadını baronun elinden kurtaran katil, kadına karşı ilgi duymaya başlar. Fakat genç kadın bir süre sonra fikrini değiştirir ve tekrar baronun yanına dönmek ister. Takas için her şey planlanmışken, beklenmedik bir çatışma çıkar ve baronun adamları bu çatışmada ölür. Çatışmadan sonra kızı orada bırakmayan Victor, artık geri dönülmez bir yola girdiğinin farkındadır.

Yaşanan olaylardan sonra, Victor’ un artık tek amacı vardır. Kızı, uyuşturucu baronundan korumak ve ona yeni bir hayat hazırlamak. Fakat ufak bir sorun vardır. Zira, uyuşturucu baronu Javier, kızın yerini öğrenir ve korumasını bir şekilde öldürür. Artık Victor ve Sarai birlikte hareket etmek zorundadır.

J.A Redmerski tarafından oldukça sade bir dil yazılan kitap, kusuruz ve heyecan dolu hikayesiyle dikkat çekiyor.

Sarai Kitabın Detayları

  • Kitap Adı: Sarai
  • Yazar Adı: J.A Redmerski
  • Kitap Türü: Roman
  • Yayınlandığı Yıl: 2016
  • Sayfa Sayısı: 416
  • Yayınevi: Ephesus Yayınları
  • Çevirmen: Murat Karlıdağ

Haberlerimizden ilk siz haberdar olabilmek için bizi Twitter ve Instagram dan takip edebilir, konu altlarından paylaşabilir ve yorum bırakabilirsiniz.

Aşağıdaki haberler ilginizi çekebilir!

2020 Bebek isimleri

Sosyal Medya ve Evlilik

Sosyal Medya Etkileri

Mizah Sayfası Açmak ve Para Kazanma

Kitap Özetleri

Kuyucaklı Yusuf Özeti

Kürk Mantolu Madonna Özeti

Türk İslam Tarihi Özeti

Aslan Cadı Ve Dolap Özeti Narnia

The following two tabs change content below.
blank

Volkan Ursavaş

Kurucu
Mizah.org'da Kurucu ve Yönetici » Adnan Menderes Üniversitesi-Dış Ticaret'11 / Anadolu Üniversitesi-Uluslararası İlişkiler'14 mezunu. Doğa ve müzik sever.
Paylaş!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir