Şanslı Kadın Picasso Tablosu Kazandı

Afrika kıtasında yer alan ve susuz olan köylere su götürme organizasyonu için yapılan müzayedede 1 milyon Euro değerinde Picasso tablosu da vardı. Orjinal Picasso tablolarının değerinin çok pahallı olduğunu koleksiyoncular bilir. Bu değerli sanat eserlerinden birine sahip olmak isteyen pek çok kişi vardır. Yeterince parası olmayanların hayal bile edemediği bu zamanda hediye biletle picasso tablosu kazandı diye gündem olan kadın bir İtalyan.

1 Milyon Euro Değerinde

Paplo Picasso resim sanatında yetenekleri ile tanınmış tarihin önemli isimlerinden biri. Bir hayır işi için Fransa’da düzenlenen çekilişte Pablo Picasso tabloları da yer almakta idi. organizasyonda 1 milyon euro değerinde Picasso’nun yağlı boya ile yaptığı eseri, Nature Morte Paris Christie Müzayede Salonunda elektronik ortamda gerçekleştirilen eserlerden biriydi.

51 bin 140 adet biletin çekiliş için farklı ülkelere satıldığı ve biletlerin her bir değerinin 100 Euro’dan belirlendiği hayır amaçlı müzayede de (başka biri tarafından satın alınarak) İtalyan asıllı Claudia Borgogno hediye edilen bilete çekilişte İspanyol asıllı Picasso’nun ünlü eserlerinden bir tablo çıktı.

Milyarder ve antika koleksiyoncusu olarak bilinen David Nahmand Kamerun ve Madagaskar susuz köylerine su götürülmesi amacıyla düzenlenen organizasyon için eseri çekiliş için vermişti. Şanslı kadın Borgogno 1 milyon Euro değerindeki esere sahip olurken hayır organizasyonu için eseri veren milyarder koleksiyoncu Nahmand’a 900 bin Euro ödeme yapılacak.