Pandemi Filmi Hazırlıkları

Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi filmi için hazırlıklar başladı. Pademi filminin hazırlık çalışmalarını Transformers serisiyle büyük ilgi çeken Michael Bay üstleniyor. Gerilim türünde olacak “Songbird” tüm dünyanın alışmaya çalıştığı yeni normal kurallara göre çekilecek. Bu kapsamda oyuncuların sosyal mesafe kuralına uygun olarak ve etkileşim olmadan bir film çekilmesi için hazırlıklar başladı.

Deadline tarafından yapılan habere göre film çekimlerinin 5 hafta içinde başlayacağı ve yapımın tecrit dönemi sürecinden bu yana kentte çekilecek ilk film olma özelliğine de sahip olacak. Songbird filmini Paramount film şirketinin eski prodüksiyon şefi olan ve Invisible Narratives film şirketinin de sahibi Adam Goodman ile Transformers yönetmeni Michael Bay ortaklığı ile yapılacak.

Oyunculara Eğitim

Yeni normale göre çekimleri yapılacak film için oyuncular eğitime başladı. Songbird filminde yer alacak oyuncuların uzaktan eğitimi sağlanarak devam ediyor. Filmin çekimlerinde de sosyal mesafe ve kurallarına uygun olarak yüz yüze gerçekleşen etkileşimlere yer verilmeyecek. Songbird filminin konusunu salgının devam ettiği varsayılan 2022 yılında gerçekleşen olaylar meydana getiriyor.

Senaryoya göre tüm dünyayı etkileyen virüs mutasyona uğrayarak 2022 yılında tekrar dünyayı etkisi altına alarak yasakların ve kısıtlamaların oluşmasına sebep oluyor. Filmin Yönetmen koltuğunda ise Adam Mason bulunuyor. Songbird filminin çekimleri 5 hafta sonra başlıyor. Oyuncular ise şimdiden yeni normale göre uzaktan eğitime devam ediyor.