Özel Tiyatrolar Seyircileri İle Buluşmaya Hazırlanıyor

Ünlü tiyatro oyuncusu Erdem Baş, tiyatro sahnelerinin corona virüs salgını tedbirlerine uyarak açılabileceğini ve bu konuda nelere dikkat edilmesi gerektiğini açıkladı. Özel tiyatrolar, Kültür Bakanlığı tarafından yardım aldığını ve alınan bu yardımların sürekli olarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Seyirle kavuşacakları günü sabırsızlıkla beklediklerini dile getiren Baş , “İnşallah bu zor günler de geçecek ve bizler de seyircilerimizle kavuşacağız. Sezon içerisinde gösterimleri yarım kalan oyunumuz “İyi, Kötü, Çirkin” ile sahnelerde olmaya devam edeceğiz. Ağustos’tan itibaren perdemizi açmak için çalışıyoruz.” dedi.

Tiyatro Severler Bilinçli İnsanlardır

Büyük salonlarda sahne almak istediklerini dile getiren Baş açıklamasına “Biz perdelerimizi tekrar seyirciye açmak istiyoruz. Gerekli tedbirlerin alınacağından şüphe duyulmasın. Tiyatro severler ve tiyatro seyircisi bilinçli insanlardır. Büyük salonları kullanarak ve seyirci sayısını azaltarak, sosyal mesafeyi koruyacak şekilde tekrar perde açmayı umuyoruz. Özellikle de yaz sezonuna girerken ve Temmuz ayından itibaren açık havalarda oyunlarımızı oynamak istiyoruz” cümlelerini ekledi.

Kültür Bakanlığından Özel Tiyatrolar İçin Destek

Kültür Bakanlığının hepimizin zor günler geçirdiği bu süreçte Özel Tiyatrolar için destek verdiğini açıklayan Baş, “Kültür Bakanlığı tarafından özel tiyatrolara maddi destek verildiğini biliyoruz. Daha öncelerinde tiyatromuza desteğini esirgemeyen bakanlık tarafından gelecek yardımları bekliyoruz. Seyircilerimizi ve sevenlerimi çok özledik. Sağlıklı ve neşeli günlerde tekrar bir araya gelmeyi umuyoruz” dedi.