Oyun Skor Zekâ Oyunları

Oyun Skor zekâ oyunları konusunda pek yok oyun bulunduruyor. Çocukların zekâ gelişim aşaması için son derece önemli olan bu zekâ oyunları pek çok yaş grubu için uygun oyunlar oluyor. Düzenli olarak çocukların zekâ oyunu oynaması zeka gelişimine çok büyük bir katkı sağlıyor. Çocukların hem eğlenirken hem de zekâlarını geliştirmesi mümkündür. Zekâ gelişimi için özenle kurulan bu oyunlar çocukların da dikkatini çeken oyunlar oluyor. Zekâ gelişimine katkı sağlayan oyunları çocuklarınıza teşvik etmeniz gerekiyor. Özellikle sözcük bulma ve sayısal bulmaca gibi oyunlar zekâ gelişimine çok büyük bir fayda sağlıyor. Bu oyunları sadece çocuklar değil yetişkinlerde severek oynuyor.

Boru Çılgınlığı

Oyun Skor sitesinde yer alan zekâ geliştiren oyunlardan biri olan Boru Çılgınlığı oyununu çocuklar büyük bir zevk ile oynuyor. Var olan boruları doğru bir şekilde birleştirerek su vanasına ulaşmak hedef alınıyor. Zekâ oyunları arasında hem görsel hem de bilişsel zekâyı ön plana çıkarmak adına son derece faydalı oyunlardan biridir. Seviye atlayarak daha zor bölümlere ilerlemek mümkün oluyor. Bu oyunu yetişkinler de sıkça oynuyor. Skor Oyun bünyesinde en çok oynanan zekâ oyunlarından biridir.

Sözcük Silme

Oyun Skor içerisinde yer alan diğer bir zekâ geliştirici oyun ise Sözcük Silme oyunu oluyor. Karışık olarak verilen harfler arasından bazı sözcükleri silerek anlamlı kelimeler oluşturmak hedefleniyor. İlk seviyeleri kolay olsa da ilerleyen seviyelerde biraz zorlu etaplar başlıyor. Düzenli olarak oynanması gereken oyunlardan biridir. Çocukların hem zekâ gelişimini sağlarken hem de kelime haznesinin daha geniş bir hale gelmesine katkı sağlar. Son zamanlarda en çok oynanan zekâ oyunlarından biri haline geldi. Yetişkinler ve çocuklar bu oyunu büyük bir keyif ile oynuyor.

Karalamalı Adam Asmaca

Oyun Skor sitesi içerisinde yer alan ücretsiz oyunlar kategorisinde bulunan Karalamalı Adam Asmaca oyunu son zamanlarda çok sevilen oyunlardan biridir. Eski zamanlardan beri var olan adam asmaca oyunu zekâ gelişimi konusunda çok önemli oyunlardan biridir. Beyin tahminde bulunmak için sürekli çalışıyor ve bu durum zekâ gelişimini büyük oranda arttırıyor. Bir söz dizisini tahmin etmeyi amaçlayan bu oyunda her yanlış cevapta bir çizgi alıyorsunuz. Haklarınız bitince de eleniyorsunuz.