Okuyunca Dumura Uğratacak Fıkralar ile Gülümseyin!

mizah-okuyunca-dumura-ugratacak-fikralar

Fıkralar en koyu muhabbetleri kahkaha ile buluşturmaktadır. Bazen öyle güldüren muhabbet olur, duyurulur ki o an dumura uğramamak elde olmaz. İşte bu fıkralara birkaç güzel örnek😁

1- Takma Diş

Epeyce yaşlı iki teyze koyu sohbet ederlerken teyzelerden biri kocasının yaptığı kötü alışkanlıktan hayıflanmaya başlar.

 

-“Bu yaştan sonra Tevfik olmadık işler yapıyor yahu. Küçük çocuk gibi tırnaklarını yiyor. Napsam engelleyemiyorum” der.

 

Diğer teyze de buna cevap olarak:

-“Benim bey de tırnaklarını yiyordu. Engel olabildim.”

 

-“E süper! Naptın peki.”

 

-“Dişlerini sakladım.”

 

 

2- Hırsız

Yıllardır geçimini çalarak karşılayan hırsız en sonunda parmak izi bırakıp yakıyı ele vermiş 1 hafta sonra duruşmaya çıkmış

 

Hakim, hırsızlık yapan adama, olayı tam manasıyla anlayabilmek için şöyle bir soru sorar;

 

“Söyle bakalım evladım, soyduğun bankaya nasıl girdin.”

 

Hırsız kem küm eder söylemek istemez fakat hakim söylemezse cezasının artacağını söyler.

 

En sonunda hırsız dayanamayıp şöyle cevap verir:

 

“Hakim bey biz buraya yargılanmaya mı geldik, meslek sırrı vermeye mi geldik anlayamadım.”

 

 

Dumura Uğratan Fıkralar 3| Maymun ve Temel

Nasa uzaya roket fırlatmak için dünyadaki herkesin katılabileceği bir site açmış. Temel bu haberi duyunca çok heyecanlanmış ve hemen başvuru sitesine girip kaydını tamamlamış. 1 hafta sonra haber gelmiş ve Temel Amerika’ya gitmiş. Ön elemelerde bizim Temel zorlansa da geçmiş. 2 aylık eğitim kampından sonra Temeli uzaya göndermeyi uygun bulmuşlar. Ve sonunda uçuş zamanı gelmiş, Temelin yanına bir maymun verirler.

Atmosferi geçtikleri anda ellerine verilen görev zarflarını okumak ister Temel. İlk maymunun zarfını açıp okur, içinde şunlar yazılıdır;

“Uzay üssüyle her zaman bağlantı içinde durmak, yörüngedeki sapmaları hesaplayıp Nasayla paylaşmak, mekikteki oksijen seviyesini ayarlamak, ısı ve iletkenlik değerlerini bildirmek, motorların sırasını belirleyip yakıt harcamalarını belirlemek.” diye uzayıp giderken okumaktan sıkılan Temel kendi zarfını açar ve yazan şey; “Maymunu iyi besle.”

 

 

4-  Fıkralar |Müzisyen Köpek

Küçük çocuk gitar çalmaya heveslenmiş ve hemen kendine gitar aldırtmış. Gitarın daha nasıl çalınmasını bilemeyen çocuk heves bu ya bir şeyler tıngırdatır. Köpekte çıkan seslere eşlik etmek için havlıyordur.

 

Evde futbol maçı izleyen babanın sesten dolayı kafası şişer. Adam sabırla bitirmesini bekler ama ne köpek susar ne de çocuk gitar çalmayı keser. Baba en sonunda sinirle bağırarak:

 

“-Oğlum, şunun bilmediği bir parça çalsana!”

Dilerseniz meraklılarına bilmeceler ile de keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. İyi eğlenceler 🤗