Netflix Komedi

1997 yılında Kaliforniya’da kurulan Netflix, bir medya yayın hizmeti kuruluşudur. Kullanıcılarına dizi, film, çizgi film, belgesel, anime ve daha birçok farklı yayını bir arada sunar. Arşivi oldukça geniştir, hem eski yapımlar hem de yeni vizyona giren yapımlar bulunur. Televizyonda yayınlanan çeşitli programları da bünyesinde barındırır.
Yalnızca yapımları izleyicilere sunmakla kalmayıp kendisi de yapımcı olarak içerik üretmektedir. Aylık abonelik sistemi ile çalışan Netflix, reklamsız oluşu dolayısıyla tüm dünyaya oldukça popülerdir. Telefon, bilgisayar, tablet ve televizyondan izleme imkânı sunar. Dram, romantik, aksiyon, müzikal, bilimkurgu, fantastik gibi birçok farklı tür esere sahiptir. Bunlar arasından en çok tercih edilenlerden biri de komedi yapımlarıdır.

Netflix Yerli Komedileri

Netflix’te yer alan birçok Türk yapımı yerli komedi filmi ve dizisi vardır. Netflix En Popüler Yerli Komedi Filmleri: Recep İvedik, Bayi Toplantısı, Yol Arkadaşım, Cinayet Süsü, Kocan Kadar Konuş, Ölümlü Dünya, Eltilerin Savaşı, Aile Arasında, Aykut Enişte, 9 Kere Leyla. Netflix En Popüler Yerli Komedi Dizileri: Leyla ile Mecnun, Beni Böyle Sev, Aşk 101

Netflix Yabancı Komedileri

Netflix’te yer alan Amerikan, İngiliz, İspanyol, İtalyan ve daha farklı birçok yabancı komedi filmi ve dizisi bulunur. Netflix En Popüler Yabancı Komedi Filmleri: Şipşak Aile, Yanlış Missy, Erkekler Ne İster, Bridget Jones’un Günlüğü, Yalanın İcadı, Nedimeler, Geleceğe Dönüş, Felekten Bir Gece, Aşk Doktor. Netflix En Popüler Yabancı Komedi Dizileri: Modern Family, How I Met Your Mother, Brooklyn 9-9, Community, The IT Crowd, Master of None, Orange Is The New Black, Glee, Insatiable

Netflix Stand Up Gösterileri

Güldürü unsurunun komedi film ve dizileri dışındaki bir diğer temsilcisi de stand up programlarıdır. Netflix’te keyifle izlenebilecek birçok stand up komedyeninin sayısız gösterisi yer alır. Henüz bir Türk stand up gösterisi bulunmamaktadır. Amerikan, İngiliz ve Latin stand up yapımları çoğunluktadır.
Netflix En Popüler Stand Up Komedyenleri: Jerry Seinfeld, Ricky Gervais, Adam Sandler, Ellen Degeneres, Louis Ck, Dave Chappelle, Amy Schumer, John Mulaney, Ali Wong, Aziz Ansari, Trevor Noah.