Nereye Gidiyoruz Oyunu Artık Youtube’da

Tüm dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz bu süreçte evde kalmanın önemi vurgulanırken artık birçok etkinlik sosyal medya üzerinden yapılıyor. Nereye gidiyoruz oyunu da bu etkinliklerden biri. Saat 21.00 itibari ile yayınlanacak olan oyunu birçok kişi izlemek için ekran başına geçecek.

Youtube Üzerinden Yayınlanacak!

Usta oyuncu Genco Erkal’ın tek kişilik oyunu olan bu gösteri Aziz Nesin’in romanından uyarlanmış ve ilk olarak 2011 yılında sahnelenmişti. Sahnelendiği dönemde birçok izleyici kitlesi oluşturan oyun, günümüzde de hayranları ile sosyal medya üzerinden buluşuyor. Toplumda yaşanan çıkmazları ve insanların çelişkilerini anlatan oyun şiir, hikaye ve taşlamalardan oluşuyor.

Özellikle salgı sürecini yaşadığımız bu dönemde birçok eserin sosyal medya üzerinden yayınlanması sayesinde çok değerli eserler hem izleyiciler ile buluşuyor hem de evde kalma süreci daha rahat bir şekilde atlatılmış oluyor.

Genco Erkal’ın Ustalığı Büyülüyor

Genco Erkal oyunun hem yönetmenliğini hem de sahne tasarımlarını üstleniyor. Oyunda Aziz Nesin’in tüm yazılarında anlattığı Karagöz, Orta oyunu, Meddah gibi ülkemizin geleneksel zenginlikleri çağdaş zamana uyarlanarak yeni neslin tanıması için hazırlanıyor. Böylece hem Aziz Nesin hem de eserleri genç kuşaklar için bir tanıtım oluşturuyor.

Oyunda Aziz Nesin’in yıllar önce kaleme aldığı eser güncelliğini yitirmeden sahneleniyor. Hem Aziz Nesin’in usta eseri hem de Genco Erkal’ın usta oyunculuğu birleşince insanlara bu eseri keyifle izlemek kalıyor.