Mizah Dergileri Arasında En İyi 10 Mizah Dergisi

Mizah Dergileri Arasında En İyi 10 Mizah Dergisi

Okurlara olayları mizahi bir açı ile sunan mizah dergileri okurken hepimizin yüzünde tebessüm oluşturmayı sağlayan yazılardır. Sizlerde mizah dergilerini keyifle okuyanlar arasındaysanız sizler için hazırladığımız en iyi mizah dergisi adlı yazımızı gelin birlikte inceleyelim.

10 Muhteşem Mizah Dergisi

Mizah Dergileri Arasında En İyi 10 Mizah Dergisi

1.     Gırgır Dergisi

Gırgır dergisi yayın hayatına 1972 yılında başlamıştır ve hala günümüze dek mizah dergilerini yayınlamaya devam etmektedir. Köklü bir oluşumu olan gırgır dergisinin öncüsü Oğuz Aral’dır.

2.     Fırt Dergisi

Fırt dergisi ilk olarak adıyla dikkat çekmektedir. Bir okumada bittiği için ismi fırt olarak seçilmiştir. 1976 yılında Tekin Aral önderliğinde oluşan bu mizah dergisinde, kardeşi olan gırgır dergisine kıyasla daha magazinsel bir boyutta konuları ele almaktadır. Fırt dergisinin adını da Oğuz Aral vermiştir.

3.     Hıbır Dergisi

1989 yılında yayın hayatına başlayan hıbır dergisi, gırgır ile fikir ayrılığına düşerek gırgır dergisinden ayrılan kişilerin         kurduğu mizah dergisidir. Gırgır dergisinin yanı sıra rengarenk olarak basılan bir mizah dergisidir. Son sayısı 1995 yılında basılmıştır.

4.     Pişmiş Kelle Dergisi

1990 yılında yayın hayatına başlayan pişmiş kelle dergisi, 70 ve 80 li yılların en çok satılan dergileri arasında yerini almaktadır.  1990 ile 2001 yılları arasında yayın hayatını sürdürmüştür.

5.     Le-Man Dergisi

1985 yılında ortaya çıkan Le-Man dergisi, Tuncay Akgün ve Mehmet Çağçağ önderliğinde kurulan bir mizah dergisidir. Le-Man dergisi, akıllarda efsane olarak kalan mizah dergileri arasındadır.

6.     L-Manyak Dergisi

Le-Man dergisinden hızını alamayan kurucular 1996 yılında L-Manyak dergisini ortaya çıkartmışlardır. En iyi mizah dergileri arasında yerini alan L-Manyak dergisi, herkesin severek okuduğu mizah dergileri arasındadır.

Mizah Dergileri Arasında En İyi 10 Mizah Dergisi

7.     Penguen Dergisi

2002 yılında yayın hayatına adımını atan Penguen dergisi haftalık olarak çıkartılan dergiler arasındadır. Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta yayına çıkmış olan mizah ve hiciv dergileri olarak bilinen penguen, son sayısını 18 Mayıs 2017 yılında çıkarmıştır.

8.     Lombak Dergisi

2001 yılında penguen ekibinin aylık olarak yayınlamaya hazırladığı lombak dergisi, son sayısını 2009 yılında çıkartmıştır.

9.     Kemik Dergisi

Kemik dergisi ilk yayınlandığı zamanlarda Lombak dergisine ek olarak verilmekteydi. Sonrasında kendi içinde büyüyen kemik dergisi kendi benliğiyle dergi olarak satılmaya başlanmıştır.

10.  Uykusuz Dergisi

İlk yayınını 5 Eylül 2007 yılında ortaya koyan Karikatür dergisi Uykusuz, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs’ta yayınlanmaya başlayan haftalık olarak çıkartılan bir mizah dergisidir. Penguendeki ekibin yeni bir çalışması olan Uykusuz Dergisini bilmeyen olacağını düşünmüyoruz. Eğer ki bu dergiyi bilmiyorsanız mutlaka elinizde olması gereken ilk dergiler arasında yerini almalıdır.