2020 Mayıs Ayında Çıkacak Netflix Filmleri

netflix

Dünyada en çok tercih edilen online film ve dizi platformu olan Netflix, 2020 yılının Mayıs ayında yayınlayacağı içerikleri yayınladı. İşte Netflix’in mayıs ayında yayınlayacağı dizi ve film içerikleri…

1) Snowpiercer (kesin tarih henüz açıklanmadı)

92. Akademi Ödülleri’nde Oscar kazanmış olan Parasite filminin yönetmeni Bang Joon Ho’nun ingilizce film olan Snowpiercer, Netflix’in kaliteli bakış açısı ile diziye uyarlandı. Aynı isimle çıkacak dizinin başrolünde usta oyuncu Chris Evans oynuyor.
Peki dizinin konusu ne olacak? Dünyada yaşanmış bir felaket sebebi ile hayatta kalan kişilerin, gezegenin çevresini dolaşan büyük, adeta devasa bir trende yaşamak zorunda kalacağı distopik bir gelecek olarak söylenebilir.

2) White Lines (15 Mayıs’ta Netflix’te!)

Dram ve suç kategorisinde olacak dizi White Lines, bir DJ’in İbiza’da gizemli şekilde kaybolmasından çıkacak cesedi ile başlayan bir konuyu ediniyor. Manchester’lı DJ’in kız kardeşi ise olayın perde arkasını öğrenme çabasına giriyor. Kardeşi, hayatını tamamen değiştirecek şeyler ile yüzleşiyor.

3) The Eddy (8 Mayıs’ta Netflix’te!)

8 Mayıs tarihinde Netlix’te yer alacak özgün ve orijinal dizilerden biri olacağı kesin. The Eddy, günümüzdeki Paris’in çok kültürlü ve renkli mahallelerinden geçmektedir. Bu içeriğin ise kategorisi dram olacak. The Eddy’nin konusu ise, oldukça zor bir durumda olan bir kişi var. Bu kişi bir bar sahibi. Şehirde ise oldukça tehlikeli zamanlar karakterleri bekliyor.

netflix2

4) Hollywood (1 Mayıs’ta Netflix’te)

Bu netflix içeriği ise Dünya Savaşı zamanından sonra kendilerine sinema sektöründe hızlı bir şekilde yer bulmaya çalışan film ve bir aktör yapımcısının hikayesini ele alıyor. Hollywood’taki cinsiyet ve ırk üzerine kurulmuş önyargılara ve kurulan sisteme karşı mükemmel bir bakış açısı sunuyor.

5) Space Force (29 Mayıs’ta Netflix’te!)

Televizyon tarihinin en iyi yapımlarına birine imza atmış usta oyunca Steve Carrel, bu defa da Netflix’i sallamaya geliyor! Amerika Birleşik Devletleri Silahlı Kuvvetleri’nin yeni kurmuş olduğu Uzay Bölüğü’ne atanacak bilim insanlarının Beyaz Saray’dan gelen ani bir karar ile Ay’a gidip orada hakimiyet kurmasını konu alıyor.

Sizlere bu yazımızda 2020 yılının Mayıs ayında çıkacak bazı netflix içeriklerini derledik… Sizlerler de Netflix’te en sevdiğiniz içerikleri yorum kısmına bırakmayı unutmayın…