Matrix 4 İle Efsane Geri Dönüyor

Sinema tarihinin en fazla ses getiren yapımlarından olan serinin dördündü filmi, matrix 4 geliyor. Lana Wachowski’nin yönetmenliğini üstlendiği yapımın başrolünde yine Keanu Reeves ve Carrie Anne Moss yer alacak. Filmin 2021 yılının Mayıs ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Matrix Efsanesi Devam Ediyor

Matrix, 1999 yılında vizyona girdiğinde büyük fırtınalar koparmıştı. Bir bilgisayar programcısı olan Neo, Morpheus’un yönlendirmeleriyle kendisini bambaşka bir dünyada bulur. Gerçek sandığı hiçbir şeyin esasında gerçek olmadığını anlar.

İlk filmin konusu buydu, onu 2003 yılında serinin ikinci filmi, aynı yıl serinin üçüncü filmi izledi. Şimdi ise, serinin dördüncü filmi geliyor. Corona virüs sebebiyle ara verilen filmin çekimlerine temmuz ayında devam edilecek ve bir aksilik olmazsa, film 2021 yılının 21 Mayıs günü vizyona girecek.

Matrix Aynı Kadroyla Geri Geliyor

Wachowski kardeşlerin yazıp yönettiği, bilim kurgu serisinde, Matrix ile bir süper star olan, Keanu Reeves yine başrolde yer alıyor. Ayrıca, Carrie Anne Moss ve Laurance Fishburne, Keanu Reeves’e eşlik ediyorlar. Serinin 4. filminin çekimleri 2020 yılı şubat ayında başladı.

Ancak tüm dünyayı etkisi altına alan, corona virüs salgını sebebiyle çekimlere ara verildi. Edinilen bilgiye göre, Matrix’in çekimlerine temmuz ayında yeniden başlanacak. İşler istendiği gibi giderse, Matrix’in dördüncü filmi, 21 Mayıs 2021’de vizyona girecek. Bilim kurgu efsanesinin hayranları, serinin yeni filmini merakla bekliyorlar.