Mahmut Gökgöz İki Ayrı Ödüle Layık Görüldü

Mahmut Gökgöz, başrol olarak rol aldığı ‘Sycamore / Çınar’ adlı film sayesinde ABD ve Romanya’dan ‘En İyi Oyuncu’ dalında iki ayrı ödül aldı.

Çınar Filmi Sayesinde En İyi Oyuncu Olarak Kabul Edildi

Mahmut Gökgöz, başrolünde oynadığı ve Mehmet Tığlı’nın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘Sycamore / Çınar’ ismindeki film sayesinde yurt dışı etkinliklerinde verilen iki ödüle layık görüldü.

Ardımızda kalan günlerde Los Angeles Cinematography Awards’ta ‘En İyi Oyuncu’ kabul edilen Gökgöz, Romanya’da gerçekleşen ‘Short To The Point Kısa Film Festivali’nin mart seçkisi içesinde de ‘En İyi Oyuncu’ olmaya hak kazandı. Bu başarının üzerine sosyal medya üzerinden birçok kullanıcı ünlü oyuncuyu gündem haline getirdi. Ülkemizde de oldukça paylaşılan ödülün sahibi Gökgöz oldu.

Film Gerçek Olay Üzerine Kurulu

Filmin konusu kaybolmuş ve henüz kaybolduğunun farkında olmayan bir adamın öyküsünden yola çıkıyor. ‘Sycamore / Çınar’ filmi için Mahmut Gökgöz; ” Çektiğimiz film gerçek bir olaya dayanıyor.

Alzheimer hastalığı üzerine konun işlendiği filmde ekip olarak hak ettiğimiz başarılar nedeniyle oldukça mutluyum” sözlerini kullandı. Mahmut Gökgöz 6 Mart 1951 tarihinde İstanbul’da doğdu. Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olan ünlü yönetmen aynı zamanda da eğitimci kimliği ile tanınıyor. Ankara Devlet Konservatuvarında tiyatro bölümününden mezun olan Mahmut Gökgöz, Şehir Tiyatroları kadrosunda uzun süre görev aldı.