Louvre Müzesi On Milyon Ziyaretçiyi Aştı

Fransa Louvre Müzesi on milyondan fazla insan tarafından sanal ortamda ziyaret edildi. Dünyanın en büyük ve ünlü müzeleri arasında yer alan Louvre Müzesi’ni sanal ortam üzerinden ziyaret edenler 71 gün içinde 10 milyon sınırını geçti.

ABD Vatandaşları İlk Sırada

Fransa’nın simgelerinden biri haline gelmeyi başaran dünyaca ünlü devasa Louvre Müzesi’ni sanal ortam üzerinden ziyaret eden insan sayısı, 71 gün sonunda 10,5 milyon rakamına ulaştı. Tüm dünya üzerinde etkisini gösteren Covid-19 küresel salgını nedeni ile zorunlu olarak kapanan Louvre Müzesi’ni, kapalı kaldığı 12 Mart ile 22 Mayıs tarihleri içinde sanal ortam üzerinden ziyaret edenlerin en büyük kısmı ABD vatandaşlarından oluşuyor.

Amerikalıların peşinden ise Louvre Müzesi’ni sanal ortam üzerinden en çok ziyaret edenlere ilişkin sıralamada Çinliler geliyor. İkinci sırada bulunan Çinlilerin gerisinde kalan Fransızlar ise, sanal ortamda müzeyi ziyaret edenlerin yüzde 16’lık kısmını oluşturuyor.

Müzenin Hesaplarına Üye Olanlarda da Artış Var

Sanal ortamda 10 milyon ziyaretçi sınırını aşan ünlü Louvre Müzesini, geçen sene içinde aynı dönemde 14,1 milyon kişi canlı şekilde ziyaret etme olanağına kavuşmuştu.

Fransa’nın ve Dünyanın en önemli sanat merkezleri arasında yer alan Louvre Müzesinin resmi sitesinde bulunan hesabına üye olanlar dokuz milyon sayısına ulaşırken, müzenin instagram hesabına abonelik gerçekleştirenlerin sayısı ise dört milyonu aştı.