Formula 1 Türkiye Birincisi Kim Oldu? Lewis Hamilton Kimdir? Lewis Hamilton Kaç Yarış Kazanmıştır? Lewis Hamilton Aslen Nereli?

mizah-lewis-hamilton-kimdir

Ülkemizde uzun bir aradan sonra tekrar Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan İstanbul, nefesleri kesen bir yarışa imza attı. Lewis Hamilton Kimdir?

Ülkemizde uzun bir aradan sonra tekrar Formula 1 yarışına ev sahipliği yapan İstanbul, nefesleri kesen bir yarışa imza attı. Formula 1 yarışını kazanan Lewis Hamilton çoğu kişi tarafından merak konusu oldu. Yarışma bitmeden kariyerindeki 7. Şampiyonluğunu ilan eden Hamilton, Michael Schumacher’in rekordaşı durumuna geldi. Lewis Hamilton Kimdir, Lewis Hamilton kaç yaşıdadır. Detaylar aşağıda!

Formula 1 Yarışının Birincisi Lewis Hamilton Hakkında Her Şey

Formula 1 2020 de sezonun 14. Yarışı olarak İstanbul’un imzasını attığı İstanbul Park pisti 8. Virajıyla ünlü bir pist olup F1 pilotlarının korkulu rüyası haline gelmiştir. Lewis Hamilton Türkiye’ye şampiyonluk almak için gelmişti ve bunu başardı. Mercedes takımın olan Hamilton Büyük Britanyalı olup 35 yaşındadır.

Lewis Hamilton Kimdir? Lewis Hamilton Asfalt Hakkında Neler Söyledi

mizah-lewis-hamilton-kimdir

Lewis Hamilton Kimdir?

Asfaltın Yenilenmesi üzerine çokça şikayette bulunup sesini duyurmaya çalışan Hamilton, asfaltın yenilenmesinin ardından pistin çok kaygan olduğunu ve araçların yeri tutuşlarında çok zorlandığını belirtti. Ardından böyle bir şeye milyonlar harcamak yerine sadece temizletmek yeterli sözlerini aktardı.

Bunun üzerine gece boyunca pistte araç sürdürülmesi için talimat verildi. Bu sayede yolun tam olarak oturması ve bir nebzede olsa kayganlığın önüne geçilmesi ön görüldü.

Formula 1 Yarışı Kazananlar Tam Listesi

Birinci sırada bitiren Lewis Hamilton yarışı kazandı. İlk turlarda Racing Point pilotu olan Lance Stroll uzun süre başarılı sonuçlar gösterse de zeminin kurumasıyla geri sıralarda boy gösterdi. İstanbul da istediğini bulamayan Ferrari pilotları 10’un dışından başlayıp LeClerc 4. Sırada ve Vettel 3. Sırayı kazanmayı başardı.

Mercedes’in Bottas pilotu spin atmasıyla ve takım arkadaşından tur farkı yemesiyle yarışa puansız son verdi ve ilk 10 içinde kendisini göremedik

9 yıl aradan sonra tekrar İstanbul Parkta motor sesleri duyulmaya başlandı ve yarışa start verildi. Pandemi nedeniyle seyircisiz yapılsa da çok fazla ilgi gören yarış ve Formula şirketleri tarafından yapılan İstanbul Park reklamları ve tanıtım videolarıyla Türkiye için gurur verici olduğunu söyleyelim.