La Dea Fortuna Sekiz Dalda Ödüle Aday

İtalya’da yaşamını sürdüren başarılı yönetmen Ferzan Özpetek, son filmi ile sekiz dalda ödüle aday gösterildi. Son filmi La Dea Fortuna yani şans tanrıçası, İtalya’daki en köklü film ödülü olarak bilinen Nastro D’Argento’da sekiz dalda ödüle aday oldu.

Tam Sekiz Dalda

Başarılı Türk yönetmen Ferzan Özpetek, şimdiye dek Hamam, İstanbul Kırmızısı, karşı pencere, cahil periler gibi kaliteli filmlere imzasını attı. Yeni filmi şans tanrıçası ise İtalya’da 1946 yılından bu yana verilen film ödülleri olan Nastro d’Argento’ya aday gösterildi. Üstelik sekiz dalda aday gösterilmesi ile de dikkat çekti.

Serra Yılmaz Da Var

Filmde eşcinsel bir çiftin yaşadığı kaos anlatılıyor. Arkadaşlarının çocuklarına bakması üzerine çift kaosa sürüklenirken ilgi çekici olaylar oluyor. İtalyan oyuncular ile birlikte Serra Yılmaz da filmde yer alıyor.

Başarılı Türk Yönetmen Ferzan Özpetek’in bu filmi 13. uzun metrajlı filmi oldu. Şans tanrıçası anlamına gelen La Dea Fortuna’nın aday gösterildiği kategoriler ise şu şekilde; En iyi yönetmen, En iyi senaryo, En iyi film, En iyi kadın oyuncu, en iyi erkek oyuncu, En iyi orijinal müzik, En iyi film müziği, en iyi kast direktörü olarak sıralanmıştır.

Warner Bros Entertainment İtalia ve R&C Production’un işbirliği yaptığı film geçen yıl gösterime girdi. 19 Aralık tarihinde gösterime giren filmin Türkiye’de ne zaman gösterime gireceği henüz bilinmiyor.