Kurt Cobain’in Gitarı Satışa Sunulacak

Nirvana’nın başarılı solisti Kurt Cobain’in gitarı en az 1 milyon dolara satışa sunulacak. Kurt Cobain’in MTV Unplugged performansı sırasında çaldığı akustik gitarının açık artırma ile en az 1 milyon dolara satılması söz konusu.

Haziran Ayında Açık Arttırma İle Satılacak

Kurt Cobain’in dinleyenler için unutulmaz MTV Unplugged performası sırasında çaldığı akustik gitarı haziran ayında gerçekleşecek olan açık artırmada satılacak. Julien’s tarafından Müzayedecilik yaptığı açıklamada, ünlü solist Cobain’in 1959 model Martin D-18E akustik gitarının satışa sunulacağını duyurdu.

Cobain kendi evinin garajının üst odasında, pompalı tüfek ile yüzü dağılmış halde bulunmuştu. Ölümünün hala cinayet mi yoksa intihar mı olduğu öğrenilmeyen ünlü sanatçının kanında ise 1,52 gr eroin bulunmuştu. Cobain’in ölümünden yaklaşık 5 ay önce konserde çaldığı gitarının açık artırmadaki başlangıç fiyatı için en az 1 milyon dolar (neredeyse 7 milyon TL) olarak belirlenmesi bekleniyor.

Cobain’in Hırkasına Rekor Fiyata Alıcı

Geçen yıllarda ise Cobain’in yine konser sırasında giydiği hırka açık artırmada yer bulmuş ve rekor fiyata alıcıyla buluşmuştu. Cobein’in hırkası 334 bin dolar’a (yaklaşık 2 milyon TL) alıcısına ulaşmıştı ve şimdiye kadar satılan en pahalı hırka unvanını kazanarak tarihe geçmişti. Kurt Cobain’in ölümünün ardından Nirvana grubu dağıldı. Dave Grohl, Foo Fighters adlı yeni bir grup kurdu. Krist Novoselic ise Sweet 75 adlı yeni bir müzik grubunun üyesi olmaya başladı.