Kirpi Sonic Devam Filmi Yolda

Video oyunundan sinemaya uyarlanmış filmler içinde açılış rekorunu kıran Kirpi Sonic (Sonic the Hedgehog) filminin devam serisi geliyor.

Başrollerinde Jim Carrey ile James Marsden’in yer aldığı Kirpi Sonic yapımının davam filminin de geleceği resmi olarak duyuruldu. Paramount Pictures, ikinci filmin geleceğini ilan ederken, Kirpi Sonic’in orijinal haklarının sahibi olan Japon şirketi Sega Sammy de söz konusu devam filmine dair haberleri doğruladı.

Ekip Bir Kez Daha Bir Araya Geliyor

Komedi ve aksiyonu doyasıya yaşatan ilk filmin devamında çekilecek proje için de ilk filmin ekibi tekrar bir araya geliyor. Kirpi Sonic 2 filminde de yönetmen koltuğu Jeff Fowler’ın olurken, filmin senaryosunu da Joshua Miller ve Pat Casey kaleme alacak. Söz konusu filmin yapımcıları ise Toby Ascher, Toru Nakahara ve Neal H. Moritz tarafından üstlenilecek.

Filmin Konusu

Bu film, peşinde olan yetkililerden kurtularak, kötü doktorda bulunan yüzükleri geri alma çabasında olan kirpi Sonic’in hikayesine odaklanıyor.

Filmde, bir insan biçimine sahip olan Kirpi Sonic’i yakalamak amacı ile devlet görevlileri peşine düşerler. Sonic ise şeytani bir yapıya sahip olan Dr. Eggman tarafından ele geçirilen yüzükleri geri almaya uğraşır. Oldukça küçük bir kasaba niteliğinde olan Green Hills şerifi Tom Wachowski ise Sonic’e peşindeki yetkililerden kaçarak, yüzükleri geri alabilmesi amacıyla yardıma karar verir.