Karantina Kitap Konusu ve Özeti

karantina-kitap-konusu-ve-ozeti

Ünlü yazar Beyza Alkoç’un kitaplarından biri olan Karantina adlı kitabın kısa özetinden bahsedeceğiz. Sadece özeti okumanız kitabın konusu hakkında sizlerin beğenesi içine gireceğinden eminiz.  7’den 70’e herkesin okuyabileceği bir gizem, polisiye, gençlik, aksiyon ve aşk konusu içeren bu kitapta olaylara bakış açınızı değiştirecek ve sizi ters köşeye düşürecektir.

Karantina Kitap Konusu ve Karakterleri

Zeynep Akay adlı baş karakterimiz bütün belaları çağıran bir yapısı olduğunu düşünür. Okula yeni kayır olur ve başlar. İlk gün içinde okulda salgın hastalık olduğu düşünülür ve okul karantina altına alınır. Ayrıca Zeynep karanlığın hakim olduğu bir koridorda ilerlerken yerde bir kişi görür ve sarışın bir kız cesedi fark eder. Korkar ve arkasında katilin olduğunu düşünür. Ancak arkasında ki kişi Onur Zorlu kendinin katil olmadığını anlatmaya çalışır. Onur, okul müdürünün oğludur. Babasının adının karalanmamasını istediği için Zeynep’ten yardım ister ve “birlikte saklayalım ve kimseye bu cesetten bahsetmeyelim.” der. Mert ve Burak isimli iki çocuk daha olay yerine gelirler. Bunlar Onur’un çocukluk arkadaşıdır. Herkes onay verip cesedin icabına bakmak için çözüm ararlar.

Kitabın gizemi sarışın kızın katilidir. Kitapta son kısımlarda açıklanır. Hikayenin gizemini ve sürekliliğini korumak için. Kitabı okuyanlar çok büyük bir şok yaşar. Kitap bir yandan bu dört kişinin yani mahşerin dört atlısının arkadaşlıklarını, bir yandan katili aradıkları bir yandan da Zeynep ile Onur’un aşk hikayesini konu alır. Karantina kitabında dostluk adına mesajlar ve alınması gereken dersler içermektedir.

Katilin son zamana kadar bulunamaması kitabı sürükleyici kılan şeydir. 448 sayfa olan kitabı bir kere elinize alıp okumaya başlayınca bırakamayacağınız bir kitap. Birkaç gün içerisinde kolayca bitirebilecekseniz. Kitap birden fazla tür içerse de hepsinden yeteri kadar bulunmakta olması okuyucuyu farklı duygular içerisine sokarak sıkılmamanızı sağlıyor.

Zeynep, Onur, Mert ve Burak yani kitapta ki değişle “Mahşerin Dört Atlısı” farklı karakterler ve özelliklere sahip kişiler olması da bizi içten bir merhaba diyorlar. Zeynep’in macerasına ortak olmak için, bu kötü şansa sahip kıza sizde tanık olmak istiyorsanız. Mahşer dört atlasına yardımcı olmak istiyorsanız sizde Karantina kitap ı hemen edinip okumak için ne duruyorsunuz? Bu macera kaçmaz!

Eğer sıkı bir kitap tutkunu iseniz Gülseren Budayıcıoğlu kitapları serisi de sizin için uygun olabilir.