5 Adımda En Ünlü Kara Mizah Filmleri

mizah-kara-mizah-filmleri-kara-komedi

Her zaman şakalar yapılır, espriler döner, gülünür, eğlenilir, kahkahalar atılır. Olay mizah olunca gülünüp geçilir ama kara mizah filmleri denilince gülmek o kadar kolay değildir. Çünkü kara mizahta içerilen espriler, şakalar, insanların günlük hayatında genellikle ciddi olarak konu aldığı, üzüldüğü olaylardan yapılan mizahlara kara mizah denir.

Kara mizah denilince akıllarda genel konular çoğu zaman dinler, ölüm, doğal afet, savaş, hastalık gibi ciddi konuları ele alır, mizah yapılır. Çoğunlukla hoş karşılanmaz ama güzel ellerde yapılan mizahlarda tadından yenmez hale gelir. Film ve karikatürler en çok karşılaştığımız kara komedi örneklerini içermektedir. Peki bu alanda en çok izlenen ve popülerliğini asla yitirmeyen filmler hangileridir?

Akla Gelen En Popüler Filmler Kara Mizah Filmleri

mizah-kara-mizah-filmleri-kara-komedi

Sizler için IMDB puanı yüksek olan filmleri derledik aşağıdan kolay bir şekilde filmler hakkında her şeye ulaşabilirsiniz.

1-      Pulp Fiction – Ucuz Roman (IMDB/8,9)

Bunny ve Pumpkin, iki genç aşık ve soyguncudurlar. Diğer taraftan Vega ve Jules gangsterlerdir. Görevleri, patronlarına parayı geciktiren kişileri vurmaya gitmektedirler. Vega patronun karısına bakıcılık yapar ve bebeklerine bakmakla da yükümlüdür. Şehirden kaçmakta olan bir boksör, hile yapmayı reddettiği için soluğu şehirde alır. Kelebek etkisi bu kişilerin karşılaşmalarına sebep olur.

2-      Kara Mizah Filmleri | Snatch – Kapışma (IMDB/8,3)

Pop-art tadında bir film. “Ateşten kalbe, Akıldan dumana” filminin serisi havası bulunuyor. Quentin Tarantino’nun yine becerisini ve yeteneğini başarılı olacak bir şekilde aktardığı filmden biri. Filmde yer altı dünyası konu alınıyor.

3-      Inglourious Basterds – Soysuzlar Çetesi (IMDB/8,3)

Quentin Tarantino’nun kurgu ile propagandayı eşit düzeyde bir araya getiren çalışması “Soysuzlar Çetesi”, 2. Dünya Savaşı’nın yüz kızartıcı, iğrenç ama bir o kadar da gerçek ve olağanüstü öykülerini harmanlayan bir Tarantino imzalı kaliteli bir kara mizah filmidir.

4-      American Beauty – Amerikan Güzeli (IMDB/8,4)

Filmin işlenişi ve anlatımıyla Fight Club’tan enstantaneler barındıran mükemmel bir film. Tüketim toplumuna bağlı yabancılaşmayı ve yozlaşmayı başarılı bir şekilde işleyen film Fight Club’ın gölgesinde kaldığı için pek bilinmiyor.

5-      Fargo (IMDB/8,2)

Coen kardeşlerin imzasını taşıyan Fargo, gerek müzikleri olsun gerek dehşeti olsun tadı damakta bırakan bir film. Minnesota’nın bembeyaz atmosferindeki tezatla birlikte kara mizah örneğidir.