İnstagram’dan Para Kazanma Yöntemleri [Ayrıntılı]

Sizlerin de bildiği üzere İnstagram, Twitter ve Facebook gibi pek çok mecradan en popüler sayfaların başında mizah sayfaları gelmektedir. Bu sektörlerin nasıl hayata başladığını incelemek gerekirse son yıllarda birçoğu popüler hale gelmiştir. Bu sosyal medya platformlarında genel olarak resimlerinizi arkadaşlarımızla, dostlarımızla ve yakın çevremizle paylaşmaktayız. Resimlerle birlikte bulunduğumuz lokasyonu da ileterek anlık olarak durumumuzu belirtmiş olmaktayız.

Tüm bu sosyal medyaların ortak amacı birbirine benziyor olsa da işleyişleri tamamen birbirinden farklıdır. Örnek vermek gerekirse, İnstagram yayın hayatına girmiş olduğu dönemde sadece resim paylaşım platformu olarak çalışsa da ilerleyen dönemlerde mesajlaşma aracı, görüntülü görüşme aracı ve hatta youtube benzeri bir video paylaşım platformuna dönüşmüştür.

25-Funny-Instagram-Accounts-to-Follow-for-a-Guaranteed-Laugh-Tom-Cruise-Laughing

Bir diğer örneğimiz ise Twitter platformudur. Bu platform ise genel olarak insanların “#” simgesiyle meşhur hale gelen hashtagler sayesinde düşüncelerin iletilmesi sayesinde kullanılan bir platformdur. Bir başka örneğe geçecek olursak bu sosyal medya platformu sektörün en eski platformudur. Facebook örnek verdiğimiz pek çok platformunun özelliklerini içerisinde barındırmanın yanı sıra birçok oyun şirketinin üretmiş olduğu oyunları oynamanıza imkan sağlayan bir platformdur.

Mizah Sayfası Açarak İnstagram’dan Para Kazanma

İlk olarak instagram’da mizah sayfası açarak nasıl para kazanabilirsiniz buna değinmek istiyoruz. İnstagram’da para kazanmanızı sağlayacak pek çok yöntem bulunmaktadır.

Bilmeniz Gerekenler

Eğer İnstagram’dan para kazanmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlar;

  • Sabırlı Olmak: Eğer bu işe yeni başlıyorsanız sabırlı olmanız gerekir. Dolayısıyla mizah sayfası açıp, para kazanmak isteyen birisi olduğunuz için komik videolar ve resimler paylaşarak insanların dikkatini çekmeli ve zamanla takipçi sayınızın yükselmesini sabırla beklemelisiniz.
  • Hemen Para Kazanma İsteğinizi Unutun: Eğer gerçekten bu işten para kazanmak istiyorsanız anında para kazanacakmışsınız gibi davranmaktan vazgeçmelisiniz. Çünkü ilk hedefiniz takipçi sayınızı yükseltmek olacaktır. Takipçi sayısını yükseltmek sandığınız kadar kolay olmadığı için hemen para kazanma hayaliniz suya düşebilir.
  • Analiz Yapmak: İnstagram’dan açtığınız sayfa sayesinde para kazanmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka araştırma yapmalı ve analiz yapmalısınız. Dolayısıyla takipçi sayınızı kolayca yükseltebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • Kaliteli İçerik: İnstagram’da insanların sizi takip etmesini istiyorsanız kaliteli içerikler üretmeli ve paylaşmalısınız. Fark yaratmayı başarabilirseniz insanlar hızla sayfanızı takip etmeye başlayacaktır.

İnstagram’da Mizah Sayfası Açarak Para Kazanma Yöntemleri

Insta-Real-Featured-Photo

Satış Yapmak

Mizah paylaşımlarınızın içerisinde dilerseniz kullanıcılara fiziksel ürünler dilerseniz de dijital ürünleri pazarlayarak ürün satışı yapabilirsiniz. Buna karar vermek için takipçilerinizin ağırlığa bakabilirsiniz. Eğer kadın takipçileriniz ağırlıklı ise kozmetik, takı ve kıyafet tarzı ürünlerin satışını yapabilirsiniz.

Satış Ortaklığı

Affiliate üyeliği alarak İnstagram sayfanız üzerinden ürünler pazarlayabilir ve sayfanızdan satılan ürünler sayesinde kazançlar elde edebilirsiniz. Bu ürünlerin resimlerini hikayenizde ve normal paylaşım olarak kullanabilir ve linklemeler ile kullanıcıları yönlendirebilir ve satış gerçekleştirebilirsiniz.

Reklam Alın

Yeterli takipçi sayısına ulaştığınızda diğer instagram sayfalarında ya da farklı firmalardan reklam teklifleri alabilir ve bu reklamları yayınlayarak gelir edebilirsiniz. Bu şekilde bazı platformların reklamını yapabilir, sayfaların ürünlerini tanıtabilir ve hikaye benzeri paylaşımlar ile kazanç elde edebilirsiniz.

Mizah Sayfası Açarak Twitter’dan Para Kazanma

Twitter sosyal medya platformu 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve 2006’dan beri faaliyet gösteren bir platformdur. Platformun genel olarak kullanıcıları işletmelerdir. İşletmeler müşterileri ile sürekli iletişimde olmak ve kampanyalarını duyurmak amacıyla kullanmaktadır. Dolayısıyla takipçi sayısı yüksek bir hesaba sahip iseniz twitter’dan güzel paralar kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Bunun için bir hesap açarak günde 1 – 2 saat ilgilenmeniz ve doğru adımlar atmanız halinde 2 – 3 ay sonra 500 TL gibi bir rakamda kazanç elde edebilirisiniz.

Twitter’da Mizah Sayfası Açarak Para Kazanma Yöntemleri

  1. Twitter’dan para kazanmak istiyorsanız Twitter’a nasıl kullanmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu beceriler sayesinde pazarlama yapabilir ve şirketlerden alacağınız teklifler ile ürünlerin pazarlamasını ve tanıtımını yaparak gelir elde edebilirsiniz.
  2. Satış Ortaklığı: Satış ortaklığına dahil olarak gelir elde edebilirsiniz. Satış ortaklığı sunan bir firma ile anlaşarak kullanıcılarınıza o firmanın ürünlerini tanıtabilir, sergileyebilir ve tavsiye ederek ürünlerin satışını sağlayabilir ve bu şekilde gelir elde edebilirsiniz.
  3. Google ve benzeri arama motorlarında sponsorlu twitleri araştırarak gelir sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla pek çok firma ürünlerini sayfalarında paylaşması için popüler twitter kullanıcılarını ararlar. Dolayısıyla belirli bir kitleye ulaştığınızda bu twitleri araştırarak reklam veren firmalarla iletişim kurabilir ve attığınız twit başına gelir elde edebilirsiniz.

Mizah Sayfası Açarak Facebook’tan Para Kazanma

unnamed

Facebook’tan para kazanmak istiyorsanız biraz çalışmalı ve doğru bir yaklaşım sergileyerek gelir elde edebilirsiniz. Dikkat Etmeniz Gereken, açtığınız sayfada özgün ve insanların dikkatini çekecek şeyler paylaşmanız gerekir. Paylaşımlarınızı ilginç görseller ve kitleye yönelik görseller paylaştığınızda insanlar sayfanızı hızla takip etmeye başlayacaktır.

 Facebook’tan Mizah Sayfası Para Kazanma Yöntemleri

  1. Satış ortaklığı programı bularak satış yapabilir ve bu şekilde gelir elde edebilirsiniz. Bulmuş olduğunuz satış ortaklığının ürünlerini sayfanızda pazarlayarak, kullanıcılara tavsiye ederek ve önererek gelir elde edebilirisiniz. Sayfanızdan satılmış olan ürünleri üzerinden anlaşmanızda belirtilmiş olan oranda komisyon geliri elde etmiş olursunuz.
  2. Başka sayfaların tanıtımını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Siz eğer belirli bir kullanıcı sayısına ulaştığınızda gelişmekte olan diğer Facebook sayfalarının reklamını yapabilir ve paylaşım başına gelir elde edebilirsiniz.
  3. E-kitap yazarak para kazanın. Eğer yazmak gibi bir yeteneğe sahipseniz e-kitap yazabilir ve platform üzerinden satışını yaparak para kazanabilirsiniz.