Hayatta Kalma Temalı Oyunlar

Hayatta Kalma Temalı Oyunlar

Hayatta kalma temalı oyunlar günümüzde pek tercih edilmese de kendisine has bir kitlesi olduğunu inkar etmek haksızlık olur. Açık dünya içerisinde özgürce gezmek, loot yapmak ve hayatta kalmak için çabalamak bu oyun türünün severleri için müthiş bir deneyim.

Hayatta Kalma Temalı Oyunlar Önerilerimiz

Bu listede muhtemelen daha önce adını duymadığınız ya da deneyimlemediğiniz 4 harika hayatta kalma temalı oyunu derledik! Üstelik hepsi de zombilerle dolu!

Project Zomboid

Hayatta kalma temalı oyunlar seviyorsanız detayları da seviyor olmanız olası. Project Zomboid sizi detaylara boğacak. 2013 yılında yayınlanan bu oyun izomerik bakış açısına sahip. Bulundurduğu RPG skill sistemiyle insana epey bir vakit harcattırıyor. Harita büyüklüklerini siz seçebiliyorsunuz ve büyüklükleri oldukça yeterli. Multiplayer ve online oynamaya olanak sağlıyor. Bu tek başınıza oynamaktan çok daha eğlenceli olacaktır. Kendine has grafikleriyle düşük sistem gereksinimleri olduğunu düşündürtse de ortalama bir bilgisayar ile oynayabiliyorsunuz. Oyun bir simülasyon oyunu gibi düşünülebilir. Neredeyse tüm detaylar düşünülmüş ve oldukça ayrıntılı. Üstelik sesler de fena değil.

Hayatta Kalma Temalı Oyunlar - Project Zomboid

Hayatta Kalma Temalı Oyunlar – Project Zomboid

Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Intel 2.77GHz Dual Core; Quad-core önerilir.

Ram: 4 Gb

İşletim sistemi: Windows Vista, 7, 10 (64bit)

Ekran Kartı: Minimum 1 Gb

No More Room İn Hell

Hayatta kalma temalı oyunlar ile ilgili aşinaysanız zombi temalı oyunlara da aşinasınızdır. No More Room in Hell zombi temalı bir shooter oyunu. Eğer düşük bir sisteminiz varsa ve Left 4 Dead benzeri bir oyun arıyorsanız No More Room İn Hell tam size göre! Oyun firstperson bakış açısıyla oynadığınız klasik bir shooter. Fakat yarattığı ambiyans çoğu oyuna göre çok ileride. Oyun serverlar üzerinden çalışıyor. Serverlara katılıp grupça oynayabiliyorsunuz. İsterseniz kendi server’ınızı da kurabiliyorsunuz. Ancak bu bir açık dünya oyunu değil. Daha çok random görevlerin verildiği ya da hayatta kalma modu gibi modlarda dalgalarla gelen zombilere karşı savaştığınız türden bir oyun. Düşük sistem gereksinimlerine ve ücretsiz olmasına bakarsak, bence kendi standartlarının üzerinde bir oyun.

No More Room İn Hell

Sistem Gereksinimleri:

İşlemci: Dual Core 2.4 GHz ve üstü

Ram: 2 Gb

İşletim sistemi: Windows Vista ve üstü

Ekran Kartı: Readon HD 5000 serisi veya GeForce 200 ve üstü

7 Days To Die

Gerçek hayatta kalma temalı oyunlar sevdalılarının bilebileceği bir oyun! The Fun Pimps’in 2013 yılında çıkardığı bu oyun içinde bulundurduğu crafting sistemi ve dünyanın ambiyansı sayesinde diğer birçok oyundan farklı. Oyunda binalar inşa edip zombilerden uzak durmak için oyuna özgü tasarımlar yapıyorsunuz. Oyun basitçe zombilerin arasında post-apokaliptik bir dünyada hayatta kalmanızı istiyor. Bu dünyada farklı zombiler mevcut. Gündüzleri ortaya çıkan zombiler yavaşça ilerliyor, sürünüyor, duvarları kırmaya çalışıyor… Bildiğimiz zombiler. Gece ortaya çıkanlar ise radyoaktif ve duvarlara tırmanabiliyor. Oyunda hayatta kalmak için yiyecek bulmalı, giyecek bir şeyler ve zombilere karşı kullanabileceğiniz silahlar craftlamanız gerekiyor. Zombi sesleri oldukça rahatsız edici, olması gerektiği gibi! Grafiklere gelirsek, günümüz oyunlarıyla kıyasladığımızda grafikler pek de iç açıcı değil ama oynanmayacak gibi de değil.

Hayatta Kalma Temalı Oyunlar - 7 Days To Die

Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows XP (Service Pack 3)

İşlemci: 2.4 Ghz Dual Core CPU.

RAM: 4 GB

Ekran Kartı: 512MB Dedicated Memory.

DirectX: Sürüm 10.

Ağ: Geniş bant İnternet bağlantısı

Depolama: 3 GB kullanılabilir alan.

Ses Kartı: Sound Card: DirectX® Compatible.

Change: A Homeless Survival Experience

Bu oyun listedeki diğer oyunlardan biraz farklı. Zombiler ya da post- apokaliptik bir dünya yok. Change: A Homeless Survival Experience günümüzde geçtiğini söyleyebileceğimiz iki boyutlu, gerçekçi bir oyun. Delve Interactive’in geliştirdiği oyunda, bir evsizi oynuyorsunuz. Birbirinden farklı evsiz tipleri var ve oyun başında bunları seçebiliyorsunuz. Örneğin psikolojik sorunları olan bir evsiz ya da alkol bağımlısı bir evsiz. Bu seçimler elbette oyununuzu etkiliyor.

Sokakta dilenerek ya da kendinize bir iş bularak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Tabii ki kimse bir evsize iş vermez! İşe girmeniz için de kütüphanelerde zaman harcayarak kazandığınız belili çalışma puanları ya da aynı evsiz evinde bir hafta düzenli olarak kalmanız isteniyor. Şehirdeki insanlarla etkileşime geçebiliyor, park kamp alanı gibi özel bölgelere seyahat edebiliyorsunuz. Çöplerden yemek bulmak veya hırsızlık yapmak da yapabileceğiniz şeylerden birkaçı. Bunun gibi kendine has birçok mekaniği var. Oyunun 2D grafikler ise harika görünüyor. Müziklere gelirsek onlar da oldukça etkileyici ve duygusal…

Change: A Homeless Survival Experience

Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7.

İşlemci: Intel Core2 Duo E6550 @ 2.33GHz / AMD PRO A4-4350B.

Video Card: GeForce 7600 GT / Radeon HD 7310G.

Kullanılmayan Ram Miktarı: 1 GB RAM.

Boş Depolama Alanı: 100 MB.

Direct X Versiyonu: Directx 9.