Hayatın Kargaşasından Kurtaracak Gülümseten Fıkralar

Gülümseten fıkralar çoğu zaman Temelle Dursun olur, bazen uyanık bir tilki bütün ormanı zekiliğiyle ayağının altına alır kimse fark etmez. Hayatın yoğunluğundan başımızı kaldırıp gülmemize, etrafımızdaki insanları da gülümsetmemize yardımcı olur.

Sizler İçin Hazırladığımız Gülümseten Fıkralar

Güldüren Fıkralar

1-      Ormanın Gizli Kralı

Aç bir şekilde ormanda yürüyen tilki, bir ağacın yanında dinlenip uzanmak için gölgesi büyük ağaç seçer. Uzanıp gökyüzüne bakarken ağacın dalında bir et parçası görür ama bombalı tuzak olduğunu fark eder, azıcık öteye gidip orda dinlenir. Birkaç dakika sonra kurt yanaşır ağaca, etin kokusunun geldiği yeri bulmaya çalışır. Koklayarak daldaki eti görür. Nasıl çıkması gerektiğini düşünürken tilkiyi fark eder. Tilkiye soru sorar:

-Tilki kardeş fark etmedin mi eti neden yemedin?

+Fark ettim ama ben oruçluyum maalesef böyle güzel bir eti yiyememek beni çok üzüyor buyur sen ye.

Kurt ardından tırmanıp güçlü bir pençeyle ete vurup düşürür. Ne yazık ki hemen sonra tuzak devreye girip patlar ve kurt ağır yaralanır. Kurt yerde kıvranırken tilkinin eti doğru yürüyüp bir hışımla yediğini görür ve öfkelenip kızar.

-Hani sen niyetliydin tilki, nasıl yemek yiyorsun?

+Az önce top patladı ya..

2-      Yaya Canavarı

Büyükşehir olma yolunda daha ilk adımları atmaya başlayan belediye başkanı hemen trafik lambası inşa etmek için kolları sıvar ve trafik lambası almaya karar verilir. İlçenin merkezine lamba koyarlar ve bir tanede trafik polisi koyar altına. Halkın öğrenmesine yardımcı olmak için polisi görevlendirir.

Kırmızı ışık yandığı esnada bir kadınla oğlu karşıdan karsıya geçmeye çalışır.

Trafik polisi uzaktan seslenerek;

-Hanımefendi nereye gidiyorsunuz?

+Size ne polis bey. Eltime de mi gidemeyeceğim??

3-      Gülümseten Fıkralar Temelsiz Olmaz

Temel yeni eve taşınır. Eve karıncalar musallat olmuştur ne yapacaklarını bilemezler. Karıncaların gireceği yerleri kapatırlar, karınca ilacı kullanır ama hiç fayda görmez. Temelin aklına fikir gelir hemen bir ekmek parçası koyar ve bir karınca gelip diğerlerine haber vermek için gittiğinde ekmeği koyduğu yerden geri alır. Karıncalar gelip baktığı zaman ekmeği göremezler. Bu şekilde tüm gün kandırmış karıncaları. En sonunda isyan edip evi terk etmişler.