Gülşen Bubikoğlu Kimdir

gulsen-bubikoglu-kimdir

Son dönemin de en popüler isimlerinden biri olan Gülşen Bubikoğlu kimdir, Türk sinemasının en başarılı oyuncularındandır. Bu yetenekli ve güzel oyuncuyu Yeşilçam’ın en başarılı yapımlarında görmeniz mümkündür. Özellikle usta aktör Tarık Akan ile çektiği filmler ile popüler olan Bubikoğlu, pek çok önemli yapıma imza atmıştır.

gulsen-bubikoglu-biyografi

Gülşen Bubikoğlu Kimdir?

Gülşen Bubikoğlu, 1954 senesinde dünyaya gelmiş, Türk sinemasının en önemli isimlerinden biridir. Aslında özel hayatı ile pek gündeme gelmeyen bu isim hakkında pek fazla detaya yer verilmiyor. Oyuncu olmadan önce Bubikoğlu’nun Fatih Kız Lisesi’nde eğitim aldığı biliniyor. Lise eğitimin ardından hem modellik hem de dans dersleri alan yetenekli isim, 19 yaşından sonra farklı bir yöne hareket etmiştir.

1973 senesinde Ses Dergisi tarafından açılan artistik yarışmalarından birine katılan Bubikoğlu, burada dikkat çekmeye başlamıştır. Yarışmanın sonucunda birinci seçilen kişi, aynı anda 8 şirket ile anlaşma şansına sahip olacaktı. Fakat bu yarışmada Bubikoğlu’nun birinci seçilmesi mümkün olmadı. Bunun en büyük nedeni ise Türker İnanoğlu ve Ertem Eğilmez gibi usta isimlerin Bubikoğlu ile çalışmak istemesiydi.

gulsen-bubikoglu-tarik-akan

Yeşilçam İçin İlk Adım

Gülşen Bubikoğlu, yarışmanın sonuçlanmasının ardından Türker İnanoğlu ile ilk filmi için anlaşma imzaladı. Bu arada derginin yarışmasında birinci olan isim de bir diğer yıldız Necla Nazır idi. Türker İnanoğlu imzalı Yaban filminde oyunculuk hayatına adım atan Bubikoğlu’nun rol arkadaşı da Kadir İnanır oldu.

Bubikoğlu ile İnanoğlu arasındaki ilişki iş hayatının da ötesine geçti ve ikili 1974 senesinde dünya evine girdi. Gülşen Bubikoğlu kızı Zeynep’i de bu evliliğin ikinci senesinde dünyaya getirdi. Öyle ki Bubikoğlu ve İnanoğlu, günümüzde hala birlikteler.

gulsen-bubikoglu-filmleri

Gülşen Bubikoğlu Filmler

Güzel oyuncu hem aile kurması ile hem de aynı sene içerisinde çektiği pek çok film ile gündemden düşmüyordu. Öyle ki yüksek bir tempoda çalışan oyuncu, bazen 6 filmde birden oynayabiliyordu. Özellikle de Gırgıriye isimli komedi serisinde sergilediği oyunculuk, Bubikoğlu’nun daha da popüler olmasına neden oldu.

Güzel oyuncu, Kurtar Beni isimli filmi ile de 1988 senesinde Altın Portakal En İyi Kadın Oyuncu ödülüne sahip oldu. Gülşen Bubikoğlu son hali ile de görenleri güzelliği ile büyülemeye devam ediyor.

Merak edilen tüm isimlere ait paylaşım yaptığımız Biyografi kategorimiz tam size göre!

Haberlerimizden ilk siz haberdar olabilmek için bizi Twitter ve Instagram dan takip edebilir, konu altlarından paylaşabilir ve yorum bırakabilirsiniz.