Google Chrome Dino: Gizli Çevrimdışı Oyun

Google Chrome Dino Oyunu

Google Chrome Dino gizli çevrimdışı oyun nasıl oynanır? Google Chrome tarayıcısını kullananlar internet bağlantısı kesildiği zaman dinazor görselli bir sayfa ile karşılaşmaktadırlar. Hata sayfası olarak duran bu sayfa aslında içinde bir sürpriz barındırıyor. Bu hata sayfasında saklı basit bir oyun olduğunu biliyor muydunuz?

Google Chrome Dino Oyunu

Google Chrome web tarayıcısını kullanan kişiler internet bağlantıları olmadığı zaman bir sayfayı açmaya çalıştıklarında içerisinde bir dinazor figürü yer alan hata sayfası ile karşılaşırlar. Meğer bu hata sayfasına Google, basit bir de oyun gizlemiş.

Bu oyun ne zamandır var, yakın zamanda bir güncelleme ile mi geldi bilmiyoruz ancak biz de gördüğümüzde çok şaşırdık. Siz de bu oyun neredeymiş diye merak ediyor, bu oyunu hemen denemek istiyorsanız hazır olun oyuna nasıl erişebileceğinizi gösteriyoruz.

Öncelikle telefonunuzdan, tabletinizden ya da bilgisayarınızdan bu oyuna erişmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken internet bağlantınızı kesmek. Bundan sonra Google Chrome web tarayıcınızı açıp bir internet sitesine girmeyi deneyin. İşte burada dinazor figürlü bir hata sayfası karşınıza çıkacak.

Dinazor Oyunu Nasıl Oynanır?

Eğer bilgisayarınızdan açtı iseniz bu hata sayfasında space (boşluk) tuşuna basmalısınız. Space tuşuna bastıktan sonra dinazorunuz bir yolda ilerlemeye başlayacak ve siz de space tuşuna bastıkça onu engellerin üstünden atlatmaya çalışacaksınız. Sürekli devam eden bu oyunda amaç engellere çarpmayıp üstünden atlayarak en yüksek skora ulaşmak.

Eğer bu hata sayfasına tablet veya telefonunuzdan girdi iseniz dinazorun üzerine bir defa dokunmanız oyunu başlatmak için yeterli olacaktır. Karşınıza çıkan engellerin üzerinden ise yine ekrana dokunarak atlayabilirsiniz.

Belki kimileri anlamsız ve gereksiz olarak görebilir ama böyle basit sürprizler bizlerin hoşuna gittiği bir gerçek. Siz de bir deneyin, öyle gelişmiş özellikleri olmasa da bağlantınızın kesildiği, canınızın sıkıldığı birkaç dakika keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Unutmayın oyun sadece internet bağlantınız yokken devreye giriyor. İnternetiniz geldiğinde anda tarayıcınız yenilenirse oyun birden kapanır. Oyuna denk gelip oynadığınızda kaç puan aldığınızı yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz. Bakalım kimler Google Chrome Dino oyunu ustası görmüş oluruz. İyi eğlenceler, teşekkürler Google..