Girişimcilik Temalı Filmler Arasında Yer Alan 3 Yapım

Girişimcilik Temalı Filmler Arasında Yer Alan 3 Yapım

Girişimcilik temalı filmler, son dönemin en çok tercih edilen türlerinden birini oluşturuyor. İş dünyasını temeline alan bu filmlerde genellikle çeşitli başarı hikayeleri anlatılıyor. Girişimcilik konulu filmler arasında sinema tarihinin de önemli yapımları yer alabiliyor. Siz de bu tip filmleri izlerken hem iş kurma yolunda önemli dersler alabilir hem de kaliteli film izlemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle girişimciler için filmler başlığında yer alan en değerli yapımları paylaşmak istedik. İşte, tüm zamanların en iyi girişimcilik temalı filmler listesi:

Girişimcilik Temalı Filmler Listesi

Söz konusu girişimcilik filmleri olduğunda bu temaya sahip oldukça başarılı yapımlar bulabilirsiniz. Sinema türleri arasında ortaya çıkan bir alt tür olan girişimcilik hakkındaki filmler ile siz de hayat dersi çıkartabilirsiniz. Üstelik bir kısmı gerçek hikayelerden yolu çıkılarak çekilen bu yapımları izlerken siz de derhal harekete geçmek isteyeceksiniz. İşte, tüm zamanların en popüler inovasyon ile ilgili filmler listesinde yer alan 3 yapım:

1.     Girişimcilik temalı Filmler İlki : The Social Network – 2010

Söz konusu girişimcilik temalı filmler ise bu listeye ilk sıradan giren yapım elbette The Social Network olacaktır. Usta yönetmen David Fincher imzalı bu başyapıtta Facebook isimli sosyal medya kanalının kurucusu olan Mark Zuckerberg’den bahsediliyor. Filmde, genç girişimcinin Harvard yıllarına da önemli ölçüde değiniliyor.

The Social Network, tamamı gerçek hikayeden uyarlanmış oldukça önemli bir yapım olarak listemizde yer alıyor. Mark Zuckerberg ve Facebook’un kurulumu aşamasında yaşanan tüm detaylar da filmde gerçeklik payı verilerek yer alıyor. The Social Network’ü izlerken zamanın nasıl geçtiğini kesinlikle anlamayacaksınız.

2.     The Pursuit of Happyness – 2006

Dram türündeki başarı hikayelerini seviyorsanız size önerimiz elbette The Pursuit of Happyness isimli bu yapım olacak. Film, yine gerçek bir hikayeden adapte edilerek beyazperdede yayınlanmaya hak kazanmış bir eser.

The Pursuit of Happyness, zor durumda olan yalnız bir babanın işi ve oğlu arasında yaşadığı gelgitlere odaklanıyor. Maddi sıkıntılar yüzünden ailesi dağılan bir babanın çözüm yolu bulma çabalarını elinizde mendil eksik olmadan izleyeceksiniz.

3.     Boiler Room – 2000

Listemize 2000 yılına damga vuran özel bir yapım ile devam ediyoruz. Boiler Room, borsa temalı filmler arasında da ön plana çıkan oldukça çarpıcı ve aydınlatıcı bir filmdir. Filmde, okul hayatında oldukça başarısız olan bir öğrencinin iş hayatına atılmasını izleyeceksiniz.

Boiler Room, başarısızlıklardan yola çıkarak çizilen oldukça çarpıcı bir girişimcilik hikayesidir. Filmi izlerken geleceğe umutla bakacak ve kendinize bu yolda önemli dersler çıkartabileceksiniz.