Geno Silva Hayatını Kaybetti

Scarface filminin başrolü olan geno silva demans hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti. Usta oyuncu Türkçe adıyla bilinen Yaralı Yüz filminin aktörü, Jurassic Park oyuncusuydu. ABD’li ünlü aktör 72 yaşında hayatını kaybetti ve sevenlerini üzdü.

Geno Silva Kimdi?

Geno Silva adını bilmeyen yoktur. Sinemaseverlerin keyifle izlediği filmlere imza atan Silva, bir süredir demans hastalığıyla mücadele ediyordu. Alzeimer hastalığı ya da bunama olarak da bilinen demans hastalığı uzun süre oyuncuyu rahatsız ediyordu. Son dönemlerde ise yaşının verdiği zayıflıkla mücadelesine yenik düştü.

Geno Silva Filmleri Artık Buruk İzlenecek

Geno Silva tarafından başarıyla oynanan filmler arasında Scarface filminde sessiz suikastçı olan The Skull rolünü oynadı. Aynı zamanda Jurassic Park, Enterprise, Fantasy Island, Star Trek ve Walker Texas Ranger gibi birçok film, sahne ve TV gösterimlerinde yer aldı. Bunun yanı sıra dünyayı şok eden ölümün yankıları sürüyor. Dünyaya mal olmuş aktörün ölümü, sinema severler ve ABD’de üzüntüyle karşılandı.

En bilindik rolleriyle hatırlanan ve oynadığı karakterlere hayat veren ünlü aktör, yaşadıklarını uzun süredir unutmanın acısını yaşıyordu. Bir zamanlar yer aldığı filmler, Showlar ve birbirinden farklı programlardan geriye hatırlayabileceği çok fazla bir şey kalmamış gibi görünüyordu. 72 yaşında ise bu zorlu hastalıkla ettiği mücadeleye son verdi ve geriye onu seven hayranlarına hatırlanabilir anılar, filmler bıraktı.