Geleceğin Sporu Megaformer Nedir? Kimler Yapabilir?

Megaformer nedir

Hijyenin önemiyle birlikte sporun hayatımızdaki yeri vazgeçilmezdir. Günümüz koşullarında kişinin mümkün olan en kısa sürede maksimum verim alarak antrenman yapabileceği ve hijyenin korunduğu bir yer olması istenir. Megaformer, bu düşünce de olan insanlar için biçilmiş bir kaftan.

Stüdyo kapısından dezenfekte edilmiş Megaformer’a girdiğiniz andan itibaren bambaşka bir deneyime hazır olun. Grup halinde antrenman yapmak için motive olurken, sadece size ait bir makine ile antrenman rahatlığını yaşayacağınız özel bir ortam sizi bekliyor.

Kısa Sürede Yüksek Verim!

Megaformer ile yüksek verim

Geleceğin sporu olarak adlandırılan Megaformer, mümkün olan en kısa sürede yüksek verim almak için çabalayan spor severler adına eşsiz bir egzersiz olarak karşımıza çıkıyor. Reformer Pilates ile karıştırılsa da Megaformer’in Reformer’dan çok daha farklı bir makine ve eğitim yapısına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Reformer 80 yıllık bir rehabilitasyon egzersizi olarak tanınmaktadır.  Sebastien Lagree tarafından geliştirilen Megaformer nedir sorusunu yanıtlayacak olursak, güç, dayanıklılık, kardiyo ve esneklik gibi egzersizleri içeren yoğun, yavaş ve kontrollü bir egzersiz sunmaktır. Bunların her biri sadece 45-50 dakika içinde ayrı eğitim gerektirir.

Megaformer Nasıl Yapılır?

Megaformer Nasıl Yapılır?

Eğer eğitimin ilk kez gözlemcisiyseniz, egzersizinizin yavaş ilerlemesine rağmen kaslarınızın seğirmesi ve sürekli ter damlaması sizi biraz şaşırtabilir. Megaformer , yavaş kas gruplarını uyaran ve alt vücut hareketleri için minimum 2 dakika, üst vücut hareketleri için minimum 1 dakika kullanılan bir sisteme sahiptir.

Çok yavaş yapılan bu spor hareketleri eklemleriniz için gerekli güveni sağlarken, hareketler arasında bulunan hızlı geçişler ve hareketlerin disiplinli uygulanması da kişiyi olabilecek en kısa sürede etkili bir yoğunluk seviyesine getirir. Bu yoğunluk seviyesinde, kalp atış hızınız güvenli bir şekilde artar, egzersiziniz kardiyovasküler sisteminiz olur ve kalori yakmaya başlarsınız.

Kimler Megaformer Yapabilir?

Kimler megaformer yapabilir

Herkesin sorusu kimler megaformer yapabilir ise cevabı ise “Herkes”. olacaktır Spor deneyiminiz, kilonuz, boyunuz, yaşınız farketmeksizin olsun bu deneyimi yaşamanız mümkün. Kolay olacağını söyleyemesekte, düzenli olarak profesyonel spor yapmış kişilerle hiç spor yapmamış kişilerin, aynı konumda olacağını söyleyebiliriz. Megaformer herkes için güvenli bir meydan okumadır ve tek önemli unsurun istikrar olduğu değişmez bir gerçektir.