Filozof Yönetmenden Youtube’un İlk Türk Filmi

Filozof yönetmenden youtube’un ilk türk filmi çekildi. Daha önce çektiği Mandıra Filozofu isimli filmiyle dikkatleri çekmeyi başaran Müfit Can Saçıntı bir ilke imza attı ve youtube özel bir filmin çekimini gerçekleştirdi.

Film Yakında Youtube Üzerinden İzlenebilecek

Müfit Can Saçıntı tarafından hazırlanan ve ünlü yönetmenin başrolündeki filmin isme Maskelerde Düşer olarak açıklandı. Uzun metrajlı olan filmde filozof karakteriyle ünlenen yönetmenin yanı sıra Umut Oğuz, Ömer Duran, Uğur Batı ve Fulden Akyürek gibi isimler yer aldı. Artistik yapım imzasıyla çekilen filmin senaryosunu da yönetmenin yazdığı öğrenildi.

Filmin Hikayesinden Detaylar

Maskelerde Düşer ismini alan youtube filminin hikayesinden detaylarda paylaşıldı. Bunu göre film Yusuf isimli bir karakterin yaşadıklarının anlatır. Yusuf’un yasa dışı yollarla para kazanması ve para sebebiyle kendisini bozması filmin ana konusunu oluşturur. Çocuğunun ameliyatı için para kazanan Yusuf paranın etkisiyle bozularak kendisine yeni bir sevgili bulur. Kaçma planları yaparken ortaya çıkan koronavirüs salgını Yusuf’un kaçışını engeller.

Kaçmayı başaramayınca da kazandığı paralardan kurtulmak için tanıdıklarına dağıtır. Ancak paraya sahip olan herkes tek tek bozulur. Kısacası maskeleri düşer. Parayı bulanların bozulması Yusuf’un önemli olan şeyin para olmadığını anlamasını sağlar. Sevginin önemli olduğunu anlamasıyla da karısını bırakmayı düşünmekle hata yaptığını anlar. Bu sebeple de karısına geri döner.

Ana hikayesi bu olan filmin kısa bir süre içerisinde Youtube üzerinden yayınlanacağı ve ilk yayının ücretsiz olacağı açıklandı.