En İyi Yerli ve Yabancı Komedi Dizileri Listesi

en-iyi-yerli-ve-yabanci-komedi-dizileri

Komedi dizileri çok çaplı olarak herkesin beğenisini alır. Komedi dizisi çekmekte zor bir iştir. Esprilerin tekrar etmemesi lazım. Farklı olay örgülerin geçmesi gerekir. Karakterlerin kendine has özellikleri olur. Bu dizilerde bazen olaylar abartılır veya mantıklı düşünmenize olanak tanımaz. Çünkü sen o sırada kahkahalarla güldüğün için pek de umurunda olmaz. Yerli ve yabancı en çok beğenilen 5 yapımı listeleyeceğiz.

En İyi Yerli Komedi Dizileri

1- Avrupa Yakası (2007)

Türkiye’nin bir çok ünlüsünü içinde bulundurduğu komedi dizisidir. Türkiye de komedi dizisi denilince akla ilk gelen dizilerdendir. Ata Demirer’in karakteri Volkan, Şenay Gürler’in Fatoşu, Binnur Kaya’nın Şahikası ve daha nice usta oyuncular. Bu oyuncu kadrosu olup da tutmayacak bir dizi var mı sizce? 6 sezon süren dizi sizleri kahkaha tufanına sokmak için bekliyor.

2- Benim Annem Bir Melek (2008)

Gelin-kaynana ilişkisi, anne-evlat ilişkisi, karı-koca ilişkisinin bol olduğu ve bu durumların oluşturduğu komedileri ele alan yapım yine usta oyunculardan oluşan kadrosuyla hepimizi aile ilişkilerinin durumlarına gülmesi sağlıyor.

3- Komedi Dizileri | Leyla ile Mecnun (2011)

3 sezon süren ve final yapamadan yayından kaldırılan Leyla ile Mecnun. Hepimizin bildiği hikayeyi konu alır fakat işler biraz farklıdır bu dizide. Absürt komedi ve durum komedisi barındırır. Ali Atay ve Serhan Keskin’in başrollerinde olduğu diziyi kesinlikle izlemelisiniz. 103 bölüm süren dizi final yapamasa da gülmekten yerlere yatırır.

 

En İyi Yabancı Komedi Dizileri

1- Living With Yourself (2019)

Adında da anlaşılacağı gibi kahramanımız kendiyle yaşamayı öğrenmek zorunda kalır. İşleri yolunda gitmeyen, çocuk yapmak için hastaneye randevuya gitmek istemeyen kahramanımız, Karısıyla biriktirdiği parasını harcayarak detoks yapmak ister. İşler burada karışır ve sistem hatası yüzünden bir klonu ortaya çıkar. Hikaye bu şekilde sürüp gider. Uzun komedilerden sıkıldıysanız ve farklı konu istiyorsanız bu tam size göre bir mini dizi.

2- Brooklyn Nine-Nine (2013)

Amerikan yapımı olan komedi dizisi, New York Polis Departmanının Brooklyn’de ki olayları çözmek için yola koyulurlar. Dedektifin ve yeni atanmış olan polis amirinin arasında ilişkiyle yeni doğacak olan komedileri anlatır. 7 sezon süren dizi eğer polisiye ve komedi seviyorsanız tam size göre.