Türkiye’nin Gelmiş Geçmiş En İyi Kadın Komedi Oyuncuları!

en-iyi-kadin-komedi-oyunculari

Kadının olmadığı bir iş düşünülemez. En iyi kadın komedi oyuncuları denildiğinde aklınıza kimler gelir? Her işte başarılı olan kadınlar, ne yani komedi alanında da başarılı olamaz mı? Öyle bir olurlar ki, Türk televizyon tarihine de damga vururlar hafızalara da en güzel rolleri ile kazınırlar. Çok başarılı bir şekilde komedyenlik yapan Türk kadın komedyenleri gerek dizi ve filmlerden, gerekse programlardan tanırız ve severiz. Adile Naşit’in boy gösterdiği bu furyada gelin diğer komedyenlerimizi tanıyalım.

Türk Tarihinde Güzel Olduğu Kadar Başarılı Olan En İyi Kadın Komedi Oyuncuları

1-      En İyi Kadın Komedi Oyuncuları |Adile Naşit

Efsaneleri anlatmaya gerek yok. Adile Naşit hepimizin kalbinde yaşayan bir komedyen ve oyuncu. Karşımıza çıkan filmleri ezbere bilsek de bir kez daha izleyelim deriz. Hala kulağımızda o muzur gülüşü.

2-     En İyi Kadın Komedi Oyuncuları |Ayşen Gruda

Yeşilçam da boy gösteren ve halen devam etmekte olan oyunculuğu hepimizi güldürmeye devam etmektedir. Komedyen denilince akla gelen baştaki isimlerden biridir Ayşen Gruda.

3-      Hasibe Eren

Türkiye’deki sitcom dizilerin olmazsa olması Hasibe Eren’i, Sıdıka karakteriyle anarız hep. Avrupa Yakası ve Yalan Dünya gibi ünlü komedi dizilerinde aranan isimlerden önde gelen bir karakterdir.

4-      Oya Başar

Oya Başar başarılı bir komedi, sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. Başarılı sitcom oyuncusu olup Benim Annem Bir Melek dizisinde kahkahalarla güldürmüştür. Komedyenliğinin yanında başarılı bir oyuncu olup dramatik rollerde de önde gelir.

5-      Perran Kutman

Şehnaz Tango, Görgüsüzler, Salak Milyoner, Perihan Abla, Hayat Bilgisi ve daha nicesi.. Perra ablamız Yeşilçam’dan bugüne kadar hepimizin sevdiği oyuncudur. Kah güldürüp kah ağlatan oyunculuğu ve sinema-tiyatro tarihine imzasını bırakan, bırakmaya da devam eden efsanenelerdendir.

6-    En İyi Kadın Komedi Oyuncuları| Gülse Birsel

Avrupa Yakası ve Yalan Dünya sitcomlarında başarılı bir komedyen olduğunu gösteren dizileridir. Oyunculukla yetinmeyip senaristliğe soyunan Gülse Birsel Jet Sosyete adlı komedi dizisinin senaristliğini üstlenmiştir.

7-      Yasemin Yalçın

Kemal Sunal filmlerinden de tanıdığımız Yasemin Yalçın, Talih Kuşu ve Varyemez gibi filmlerde komedi tufanında adını gösteren sanatçılarımızdandır. Yasemince adlı dizide çok fazla sevilen Yasemin Yalçın’ı yeni sayılan Vezir Parmağı filminde de görebilirsiniz.

8-      Binnur Kaya

Her komedi filmlerinde görmekten mutluluk duyduğumuz Binnur Kaya’nın dizi ve filmleri her zaman başarılı şekilde ekranlarımızda olur. Komedi türüne adını kazıyan Binnur Kaya zaman zaman dram filmlerinde bize selam gönderir.