En İyi Bilgisayar Temizleme Programları

En İyi Bilgisayar Temizleme Programları

En iyi bilgisayar temizleme programları hangileridir? Bilgisayarınızın son zamanlarda yavaşladı mı? En iyi bilgisayar temizleme programları sayesinde bilgisayarınız tekrar eski hızına kavuşacak. Bilgisayarlar uzun süreli kullanımlarda ister istemez yavaşlar. Bunun nedeni bazen virüsler olurken bazen de bilgisayarınızdaki programlar ve oyunlar oluyor. Veya sildiğinizi düşündüğünüz dosyaların kalıntıları olabiliyor.

En İyi Bilgisayar Temizleme Programları Listemiz

Temizleme programları sayesinde, bilgisayarınızda yer alan gereksiz veriler ve dosyalar temizlenir. Bilgisayarınız gereksiz tüm dosyalardan kurtulur ve eski performansına geri döner. Ara sıra yapacağınız bu basit temizleme işlemleri ile bilgisayarınızı temizlemek alacağınız verim ve performans açısından oldukça önemlidir. Bu yazımızda sizler için en iyi bilgisayar temizleme programlarını bir araya topladık. Bu yazıda hem Mac hem de Windows için uyumlu programlar yer almaktadır.

Iolo System Mechanic

En iyi bilgisayar temizleme programları arasında yer alan Iolo system mechanic, kullanımı oldukça basit bir programdır. Yavaşlayan bilgisayarınıza ilaç gibi gelecek ve bilgisayarınız şahlanacaktır. Program hem ücretli hem de ücretli şekilde kullanılabilmektedir. Tabi ki ücretli olan seçeneğin daha fazla artısı bulunmaktadır.

Iolo system mechanic, gereksiz programları ve kayıt defterini temizler, gizliliğinizi korumanızı sağlar. Acemi kullanıcılar için programda bulunan AvtiveCare özelliği veya otomatik fonksiyon ile program rahatça kullanılabilir. İki tür tarama imkânı sunar; hızlı ve derin. İlk seçenek olan hızlı tarama, en yaygın sorunları tanımlamada yardımcı olur. Derin taramada ise daha detaylı bir araştırma yapar. Bu işlem birkaç dakika sürebilir. Daha sonra bilgisayarınızın hızlanmasını seyredebilirsiniz.

IObit Advanced SystemCare

En iyi bilgisayar temizleme programları listemizdeki Iobit advanced systemcare, Iobit tarafından geliştirilmiştir. Bu program sayesinde bilgisayarınızı kolayca optimize edecek ve en yüksek performansı elde edeceksiniz. Pek çok işlevi de içerisinde barındıran bu program sayesinde bilgisayarınızın hızını artıracak ve gereksiz kalıntılardan kurtulacaksınız. Advanced SytemCare en çok tercih edilen temizleme programları arasında yerini alıyor. Programı kurup çalıştırdıktan sonra sizleri emoji suratlarla karşılıyor. Bu emojiler bilgisayarınızın durumu hakkında sizlere bilgi veriyor. Eğer emojiniz rengi yeşilse ve gülümsüyorsa bilgisayarınız gayet iyi durumdadır. Tam aksi kırmızı renkse ve kızgın ifadesi varsa bilgisayarınız performansı oldukça kötü durumda demektir. Bu durumda gerekli tedbirleri almalı bilgisayarınızı en kısa sürede temizlemelisiniz.

Ashampoo WinOptimizerw

Ashampoo WinOptimizer, en iyi bilgisayar temizleme programları arasında yerini alıyor. Bilgisayarınızın hızını ve performansını arttırmak istiyorsanız mutlaka bu programa göz atmalısınız. Bu program sisteminiz üzerinde optimizasyon çalışmaları yaparak bilgisayarınızın verimini yükseltir. Yazılım Ashampoo tarafından geliştirilmiştir. Bilgisayarını hem yüksek performansta kullanacağınız hem de düzenli bakımını yapabileceğiniz bir yazılımdır. Performans arttırmaktan Windows özelleştirmeye kadar birçok ücretsiz program sunmaktadır. Tamamı Türkçe olan bu program, basit ve sade ara yüzü sayesinde kullanım kolaylığı da sunuyor.

Bilgisayar Hızlandırma

Glary Utilities

Üzerinde Glarysoft’un imzasını taşıyan, bilgisayarınızın verimini arttırmak için geliştirilen bir yazılımdır. Bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları silecek ve hafızasında yer açacaktır. En iyi bilgisayar temizleme programları arasında yerini alan Glary Utilities ile tarayıcı eklentilerini silebilir, bilgisayarınızın hafızasını kontrol edebilir veya temizleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak ücretsiz bir şekilde bozuk Windows dosyalarınızı onarabilirsiniz. Bu programı yapan yazılımcılar bilgisayarınızın performansının 8 kat arttıracağı yönünde iddiaları vardır. Sisteminizde yer alan hataları kolayca tespit ediyor ve iyileştiriyor. İstediğiniz şeyleri yapmak bu program ile oldukça basit hale geliyor.

AVAST CLEANUP

En ünlü anti virüs yazılımları arasın yer alan Avast, gereksiz dosyaları siler, güvenilir ve kullanımı oldukça basit bir yazılımdır. Programın tek dezavantajı, Avast Cleanup özelliklerini tam kullanabilmek için, programları satın almanız gerekiyor. Yine de kullanıcılar programın deneme sürümünü indirip, bir süre ücretsiz olarak programdan yararlanabiliyor. Program oldukça basit bir ara yüze sahiptir, kullanımı kolaydır. Gereksiz dosyaları ve programları kısa sürede tespit ederek silebiliyor. Uyku modu özelliği sayesinde uygulamaların arka planda çalışmasını önler. En iyi bilgisayar temizleme programları listesinde yer alan Avast Cleanup, internet tarayıcınızdaki tarama verilerini tek seferde silebiliyor. Programın deneme sürümünü indirebilir ve belirli bir süre boyunca ücretsiz yararlanabilirsiniz.

ADVANCED SYSTEMCARE

Advanced SystemCare, bilgisayarınızdaki gereksiz dosyaları temizler ve sisteminizi optimize ederek bilgisayarınızın performansını artırır. Iobit tarafından geliştirilen bu yazılım sayesinde, birçok problemden rahatça kurtulabilecek ve bilgisayarınızın ilk gün ki gibi hızlı çalışmasını sağlayacaksınız. Kullanıcı ara yüzü oldukça kolaydır. Program tamamen ücretsizdir. Kullanılan RAM miktarını optimize edebilir ve sistem sürücülerini kontrol edebilirsiniz.