En İyi Antivirüs Programları Sıralaması

En İyi Antivirüs Programları Sıralaması

En iyi antivirüs programları sıralaması ve detayları. Piyasada birçok antivirüs programı vardır ve hepsi de en iyi korumayı sunduğunu iddia etmektedir. Aslında karmaşık gibi görünse de en iyi antivirüs programını bulmak hiç zor değildir. Tabi ki dikkat etmeniz gereken konular vardır. Bazı antivirüsler aslında saklanmış kötü amaçlı yazılımlar olabiliyor. Bu nedenle sadece güvenilir ve doğruluğu kanıtlanmış markalardan bu programı temin etmelisiniz.

En İyi Antivirüs Programları Sıralaması Detayları

Piyasada en pahalı antivirüs programının en iyi program olduğu düşünmekte oldukça yanlış bir düşüncedir. Bu yazımızda sizlerle en iyi antivirüs programları sıralaması paylaşılacak. Bu listede yer alan programlar, her türlü kötü amaçlı yazılama karşı en iyi korumayı sunar.

Avira Antivirüs Programı

Depolama alanında fazla yer kaplamayan aynı zamanda işlemcinizi ve belleğinizi yormadan tüm işlemlerini arka planda yapan avira antivirüs programı, birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Avira girdiği testlerden de başarılı sonuçlar elde ederek çıkıyor. Aynı zamanda ayda 500 MB’lık VPN ek özellikleri de bulunuyor. Avira Antivirüs programının kurulumu oldukça kolaydır. Siz film izlerken ya da oyun oynarken, işlemlerini arka planda çalıştırır ve sizi korur. Güvenlik yazılımlarını pasif konuma getiren tüm kötü amaçlı yazılımları tespit eder. Avira’nın en iyi antivirüs programı olduğu unutulmamalıdır.

Panda Antivirüs Programı

Panda antivirüs programı Windows 8 Metro arayüzüne sahiptir. En iyi antivirüs programları sıralaması listesinde yer alan program, profesyonel bir şekilde bilgisayarınızı koruyor. Bu programda virüs, casus yazılım ve kimlik sahteciliği gibi tehlikeler kolayca fark edilir ve önlenir. Bilgisayarınıza sızmaya çalışan profesyonelce hazırlanmış yazılımları anında engeller. Aynı zamanda panda antivirüs, USB’ye yüklenmiş virüsleri de tespit eder ve sizi bilinmeyen tüm kötü amaçlı yazılılara karşı korur. Oyun oynarken her an karşınıza çıkan reklamları engeller. Sanal klavye özelliği sayesinde en güvenli şekilde parola oluşturmanızı sağlar.

McAfee Total Protection Antivirüs Programı

Yeni sürümüyle hem özelliklerinde hem de tasarımında büyük gelişmeler kaydeden program en iyi antivirüs programları sıralaması listesinde yerini alıyor. Hızlı ve etkili tarama motoru sayesinde çevrimiçi kullanımlar için uygun hale getiren McAfee, sistem yavaşlıklarını tamamen ortadan kaldırır ve sizlere en yüksek düzeyde koruma sağlar. Zararlı yazılımlara asla fırsat tanımaz. Yeni sürüm eski sürüme göre 8 kat daha hızlı çalışır ve arama motoru sistemini yormaz. Lokal ağlarda tam koruma sağlayan program, bilgisayarınıza ya da kameranıza erişmek isteyen kötü amaçlı yazılımları engelleyerek size bildirim gönderir. Geliştirilen yeni sürümü ile taramalarınızı en kısa sürede tamamlar.

Symantec Endpoint Protection 14 Antivirüs Programı

Yaklaşık 175 milyondan fazla kullanıcısı olan programı daha çok kurumsal firmalar tercih ediyor. Symactec, bilgisayarınızı profesyonelce korur, saldırılara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı güçlü bir güvenlik duvarıyla sizleri tüm tehlikelerden korur. Symantec bünyesinde 317 milyon yeni kötü amaçlı yazılımı kayıt etmiş bulunuyor. Sürekli kendini geliştiren yapısıyla özel virüs yazılımlarını kolayca algılar ve önlem alır. Bilgisayarınıza erişmek isteyen yabancı yazılımlara izin vermez ve ortadan kaldırır. Network Thread Protection özelliği sayesinde kötü amaçlı yazılımlar sisteme yerleşmeden engellenir. En iyi antivirüs programları sıralaması listesinin 4. Sırasında yer almayı başaran Symantec, cihazınızı tek tuşla kitle imkânı sunar. Otomatik antivirüs taraması ile indirilen dosya ve uygulamaları en iyi şekilde tarar.

AVG Antivirüs Programı

Hem ücretli hem ücretsiz versiyonu bulunan AVG internet üzerinden gelecek her türlü kötü yazılımlardan bilgisayarınızı korur. Bunun yanı sıra bilgisayarı hızlandırma özelliğine de sahip olan program, kişisel dosyalarınızı ve fotoğraflarınızı yetkisi olmayan kişilere gönderilmesine engel olur. AVG, çok uzun zamandır en çok tercih edilen antivirüs programından bir tanesidir. AVG tüm Windows sürümlerini destekler ve bulut tabanlı bir yapıya sahiptir. Kameranıza erişmek isteyen kişiler olduğu zaman hemen size bildirim gönderir ve kötü amaçlı yazılımları engeller. Kimlik avı koruma özelliğinden yararlanmak için tarayıcınıza eklenti yüklenmeniz gerekmez. İndirilen dosyaları siz talimat vermeseniz bile otomatik analiz eder. En iyi antivirüs programları sıralaması listesinde en başarılı programlar arasında yerini alıyor.

Antivirüs Programları

ESET NOD32 Antivirüs Programı

Kimlik avcılarından, fidye yazımlarına ve bilgisayar korsanlarına karşı en üst düzeyde koruma sağlayan ESET NOD32, bilgisayarınızı tüm kötü amaçlı yazımlardan korur. Korumayı sağlarken asla sisteminizi yavaşlatmaz ve gerçek zamanlı bir üst koruma sağlar. ESET NOD32 antivirüs programı sizleri rahatsız eden pencereleri engeller. ESET NOD32 antivirüs programı özellikle 2020 yılında büyük bir ilerleme kaydetmiştir. Bilgisayarınızı her türlü çevrimiçi ve çevrimdışı tehditlere karşı korur, özel olarak tasarlanmış olan virüs yazılımlarını engelleyerek koruma sağlar. Şifreleme katmanları ile kendini gizleyen kötü amaçlı virüsleri anında algılar ve siler. İndirme işlemi yaparken tüm dosyaları otomatik olarak tarar. Oyun oynarken ve bilgisayarda gezinirken sessiz mod özelliği aktif olur ve arka planda çalışır.

Bitdefender Antivirüs Programı

En iyi antivirüs programları sıralaması listesine girmeyi başaran Bitdefender’in hem ücretli hem de ücretsiz versiyonları bulunmaktadır. Windows tabanlı bilgisayarlar için en güvenilir antivirüs programlarından bir tanesidir. Arka planda çalışır ve sizi asla rahatsız etmez, kötü amaçlı yazılımlardan bilgisayarınızı korur. Bitdefender sayesinde güvenli seviyeniz her zaman üst düzeylerde olacaktır. Bitdefender Windows 8 modern arayüzüne sahip bir programdır. USB bellekteki kötü yazılımları anında tanır ve engeller. Haftalık sunduğu raporla kötü yazılımları sizlere sunar. Tüm Windows işletim sistemleriyle uyumlu olarak hızlı bir şekilde çalışır. Yavaşlayan bilgisayarınızı temizleyerek ilk gün ki hızına gelmesini sağlar. İki yönlü güvenlik duvar özelliği ile internet bağlantınızı sürekli kontrol altında tutar ve izniniz olmadan giriş yapmaya çalışan kişileri engeller.

Avast Antivirüs Programı

Avast en popüler antivirüs programlarından bir tanesidir. Bilgisayarınızdaki kötü yazılımları tespit etmede ve temizlemede çok başarılıdır. Kendine ait bir analiz motoruna sahiptir ve anında virüsleri tespit edip siler. İleri seviyedeki güvenlik programı ile kapsamlı bir koruma sunar. Hem mobil cihazlarınızda hem de bilgisayarlarınızda muazzam bir koruma sağlar. Kameranıza erişmek isteyenleri anında engeller ve gelişmiş güvenlik duvarı ile mükemmel bir koruma sağlar. Virüsleri, casus yazılımlarını gerçek zamanlı olarak engeller. Telefonunuz çalındığında ya da kaybolduğunda sim kartınız değiştiği anda telefonu otomatik olarak kitler. Bu ve daha fazla özellikleri ile Avast, en iyi antivirüs programları sıralaması listesine adını yazdırıyor.