En İyi 3 Rol Yapma Oyunu

En İyi 3 Rol Yapma Oyunu

En iyi 3 rol yapma oyunu hangileridir? Bilgisayar oyunları arasında en çok tutkunları olan oyunlardan bazıları rol yapma oyunlarıdır. Bu oyunlar gündelik yaşamdan uzaklaşıp kafa dağıtmak ve gerçek hayatta asla yapamayacakları şeyleri deneyimlemek isteyenler tarafından son derece sevilmekte ve oynanmaktadır.

En İyi 3 Rol Yapma Oyunu Öneri Listemiz

Siz de farklı tarzda oyunlar oynamak ve kendi karakterinizi yaratıp kendi hikayenizi yaşamak istiyorsanız size en iyi 3 rol yapma oyunu tavsiyesi vereceğiz. Daha önce hiç RPG (rol yapma oyunu) oynamadıysanız forumlardan önerilere bakabilir ve oyunlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Karşınızda en iyi 3 rol yapma oyunu:

The Witcher 3

The Witcher 3 oyunu serinin diğer oyunlarına kıyasla daha iyi grafiklerle çıktığı ve hikayesinin çok başarılı olması nedeniyle son derece beğenilmiştir. Rol yapma oyunlarının kültlerinden bir tanesi olan The Witcher 3 ayrıca kitaplara ve bir diziye de sahiptir. Bu nedenle oyunun hikayesiyle yetinmek istemeyen hem kitaplarını okumak hem de dizisini izlemek isteyen hikaye oburları için biçilmiş kaftandır.

The Witcher 3 büyülerin ve canavarların olduğu fantastik bir evrende geçmektedir. Yönettiğiniz karakter ise Geralt adında bir Witcher’dır. Witcher’lar para karşılığında köylerde ve kasabalarda sıkıntılara sebep olan canavarları avlamaktadır.

The Witcher 3 dövüş mekanikleri, hikayesi ve görsel kalitesiyle öne çıkmakta ve sevilmektedir. Siz de RPG türünde bir oyun arıyorsanız mutlaka bu oyunu oynamalısınız.

The Elder Scrolls V Skyrim

Skyrim çıkması üzerinden oldukça zaman geçse de hala sevilerek oynanan bir RPG oyunudur. Oyunun ana hikayesi çok başarılı olmakla beraber ana hikâyenin yanında yan hikayelerde son derece başarılı ve gerçek bir RPG havasındadır. The Witcher 3 gibi sabit bir karaktere bağlı kalmadan kendi karakterinizi yaratabileceğinize olanak sağlayan Skyrim bu yönden avantajlıdır.

Ejderhalar, büyüler, cadılar, canavarlar ve savaşlarla dolu bir diyarda geçen Skyrim sizi sürekli şaşırtacak ve eğlendirecektir. Dövüş mekanikleriyle ve içerisinde barındırdığı diğer mekaniklerle sizi oyuna bağlayacak ve gerçek bir RPG deneyimi yaşatacaktır.

The Elder Scrolls V Skyrim’de birçok farklı rol yapabilirsiniz. Bunlardan bazıları; okçu, hırsız, savaşçı, büyücü, suikastçı, vb. birçok farklı oynanışı mümkün kılan yapısıyla oyuncuya esneklik sağlar ve sıkılmanıza engel olur.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Rockstar Games’in son yaptığın oyun olan Red Dead Redemption 2 oyunu eleştirici çevreler tarafından son derece övülmüş ve beğenilmiştir. Red Dead Redemption 2 içerisinde barındırdığı detayları, hikayesi ve görsel kalitesiyle kendi türünde en iyi oyunlardan birisi olmuştur.

Vahşi batı filmleriyle büyümüş ve vahşi batı temasını seviyorsanız Red Dead Redemption 2 sizin için bulunmaz bir nimet olacaktır.

Amerika’da bir cowboy olma deneyimi sunan Red Dead Redemption 2 bu konuda oldukça iddialıdır. Oyun içerisi oldukça dolu olduğundan dolayı sıkılmadan uzun bir oyun deneyimi yaşamanız mümkündür.

Red Dead Redemption 2 oynadığımız karakter Arthur Morgan adında bir kanun kaçağıdır. Vahşi Batıda kanun kaçağı olduğunuz için yaşamınız oldukça heyecan dolu olacaktır. Tren soygunları, banka soygunları, vagon soygunları gibi birçok farklı heyecan yaşamanız işten bile değildir.

En iyi 3 rol yapma oyunu önerimiz ile ilgili görüş ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.