Emmy Ödülleri Haziran’da TV’de

2011 yılında alınan kararla Televizyon izleyicilerinin ilgisinin azalmasıyla internet üzerinden yayımlanan Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri töreni bu yıl Haziran ayında TV’den canlı yayınla sahiplerini bulacak. Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri için düzenlenecek töreni de etkiledi. Korona virüs sebebiyle bu yıl büyük çaplı bir tören yapılmayacak. Bunun yerine Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri sahipleri TV üzerinden duyurulacak. Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri 26 Haziran 2020’de CBS kanalı tarafından canlı yayınla sahiplerini bulacak. Büyük ödüller canlı yayında açıklanacak ve diğer ödüller de aynı anda Twitter üzerinden duyurulacak.

47. Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri

47’ncisi düzenlenecek Gündüz Kuşağı Emmy Ödül Töreni 2011 yılına kadar TV üzerinden canlı yayınlarla sahiplerini buluyordu. Ancak 2011 yılında televizyon seyircilerinin ilgisini kaybettiği düşünülerek internet üzerinden yayım yapılıyordu. Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri kapsamında en iyi dram dizisi, en iyi talk Show ve en iyi oyuncu ve şarkı gibi birçok kategoride bulunuyor.

Amerikan Ulusal Televizyon Sanatları ve Bilim Akademisi tarafından salgın endişesi ile ödül töreni olmayacağı duyurulmuştu. Akademi tarafından yapılan son açıklamada Gündüz Kuşağı Emmy Ödüllerinde yer alan büyük ödüllerin 26 Haziran’da canlı TV yayınında açıklanacağı ve diğer ödüllerin ise yayın saatinde Twitter üzerinden duyurulacağı bildirildi. 47. Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri CBS kanalı tarafından canlı olarak yayımlanacak.